Jarní úklid a zářivá okna

Jaro je konečně tady. Dny se prodlužují, teploty rostou, všechno kvete a sluníčko se opírá do našich oken. A bohužel nemilosrdně odkrývá všechny nedostatky, šmouhy, prach a dešťové kapky, které v zimních potemnělých dnech nebyly vidět. Navíc v teplejším počasí se častěji větrá, takže se všechen prach nekonečně víří. Správný jarní úklid by proto měl vždy začínat mytím oken. Vrhněte se tedy na ně jako první, i když je nám jasné, že tato činnost rozhodně nedominuje na žebříčku vašich oblíbených aktivit.

Docílit toho, aby byla okna čistá a lesklá jako zrcadlo, ale není snadné. Předně byste se do jejich mytí neměli pouštět, když na ně svítí slunce, protože voda a přípravky rychle zasychají a na skle budou zůstávat šmouhy. Využít můžete domácí rady našich babiček, které zahrnují vše od novin, přes citron, cibuli, pudink až po octovou a slanou vodu. Naši předci neměli k dispozici takovou moderní úklidovou techniku, jaká je k mání teď, mytí oken tak pro ně byla opravdová dřina. O úklidových prostředcích si také mohli nechat jenom zdát, museli si tedy pomoci jinak.

V současnosti už ale žádné takové experimentování není potřeba, stačí si pořídit kvalitní úklidové vybavení, s nímž vše zvládnete hravě, bez větší námahy, rychle a s perfektním výsledkem. Práci výrazně ulehčí úklidová technika – gumové stěrky a speciální hadry na leštění skla – ideální jsou utěrky z mikrovláken, praktickým pomocníkem jsou i stěrky rozmýváky, které snadno odstraní nános nečistot z plochy. Rovněž správně zvolené účinné čisticí prostředky udělají své. Univerzální či speciální čisticí přípravky můžete nalít buď do vody, nebo aplikovat přímo na okna. Pokud jsou vaše okna vysoko či hůře dostupná, využijte schůdky nebo praktickou teleskopickou tyč z kvalitního materiálu, která zaručí dokonalý úklid i nepřístupných míst.

Nezapomeňte důkladně umýt také okenní rámy, parapety a v neposlední řadě žaluzie, které jsou sice praktické a skvěle vypadají, ale jejich údržba je obzvlášť pracná a zdlouhavá. Pak už jen stačí pověsit běloskvoucí záclony, naaranžovat květiny a pohled na svět skrze dokonale čisté okno bude hned daleko růžovější. 

1 komentář

  1. Olga

    30.10.2018 at 13:47

    Na úklid je nejdůležitější mít kvalitní čistící prostředky i náčiní. https://www.apexsystems.cz naše firma ho nakupuje zda. A jsme spokojení

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *