K čemu je komín

Když se rozhlédnete po městě nebo vesnici, zjistíte, že téměř každý dům, je vybaven komínem. Ti, kteří chtějí svůj dům vytápět nezávisle na ústředním topení, potřebují odvádět spaliny z topení. V některých případech jde o spaliny vzniklé z topení plynem nebo oleji, jinde jsou k topení využívána tuhá paliva. Princip je ale pořád stejný. Topením vznikají nežádoucí spaliny a ty je třeba odvést pryč. Co však mají dělat ti, jejichž dům je napojen na ústřední vytápění a oni si chtějí vybudovat vlastní samostatné vytápění? Řešením je opět komín.

Pro většinu je nepřijatelné kvůli novému vytápění přebudovat celý objekt, proto jsou tu Kominy-nerez.cz se svými nerezovými komíny. Nerezový komín je lehké zařízení vyrobené z vysoce kvalitní nerezové oceli. Díky tomu je komín vysoce odolný vůči veškerým spalinám, nekoroduje a nepodléhá působení vysokých teplot. Nesmírnou výhodou je, že nerezový komín je možné postavit k domu dodatečně, nemusí tedy nutně vést vnitřkem domu, navíc nerezový komín můžete bez obav použít pro odvod nežádoucích spalin i z komerčního objektu. Nerezové komíny jsou velmi praktickým řešením také pro odvod spalin z vytápění panelových domů, které mají nově instalován vlastní kotel.

Komíny z nerezu jsou univerzálním řešením pro všechny typy vytápění, jsou odolné vůči působení spalin z tuhých paliv, olejů i plynu. Můžete si vybrat hned z několika typů provedení. Běžně je využíván izolovaný nerezový komín, který je sestaven z dvou nerezových plechů, mezi kterými je umístěna speciální izolační vata. Dalším typem je hybridní komín, který kombinuje ty nejlepší vlastnosti keramického a nerezového komínu. V případě potřeby je možné nerezový komín použít také jako komínovou vložku a instalovat jej do stávajícího komínu. Tak neváhejte a pořiďte si i vy nerezový komín od Kominy-nerez.cz.  

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *