Když postrádáte denní světlo, je tu Solatube®

Většinu svého pracovního i volného času dnes trávíme v uzavřených místnostech. Bohužel ne všude se můžeme kochat přítomností velkých oken, která by potěšila naši mysl i biorytmy dostatkem potřebného denního světla. Umělé osvětlení je jen chabým náhradním alternativním řešením, mnohem jednodušší i efektivnější je přivedení slunečních paprsků do místnosti třeba skrze střechu nebo stěny. A jak na to vám ukáže důmyslný systém Solatube®.

Oproti klasickým řešením vynikají světlovody především variabilitou a širokou škálou použití. Tubusy nejrůznějších průměrů a délky prochází stropem nebo zdí a do interiérů přivádějí světlo zvenčí. Exteriérová část (obvykle ve tvaru kopule) je umístěna na střeše a uvnitř světlovod končí skleněnou deskou. Uvnitř taového tubusu jsou pak použity vysoce efektivní odrazivé materiály, které předají dál více než 99% slunečního záření.

Důmyslný systém světlovodů Solatube® si poradí i s komplikovanými prostory (světlo je doslova možné odrazit až za roh) i s nízkým úhlem paprsků zimního slunce. A užívat si můžete i dynamických proměn v barvě oblohy a čistých zářivých barev zvýrazněných právě denním světlem. Vaše útulná kuchyně, chodba nebo dětský pokoj se tak doslova rozzáří a pobyt mezi čtyřmi zdmi bude rázem příjemnější a harmoničtější.

 

Široké příslušenství si ihned zamilujete

Hledáte pro sebe opravdu to nejlepší, co vám moderních technologie mohou nabídnout? Pak vás určitě potěší četné doplňky a příslušenství, které Solatube® ke svým světlovodům nabízí. Hodit se může třeba praktický stmívač Daylight Dimmer™, který vám umožní kontrolovat intenzitu osvětlení dle libosti třeba v dětském pokoji za delších letních večerů.

Integrované LED osvětlení, které svítí i bez jakéhokoliv přívodu elektrického proudu Smart Night Light™, oceníte zase nad schodištěm nebo na chodbě před toaletami. Pro noční putování za úlevou je jako dělané. A do koupeny pak doporučujme odvětrávací ventilační sadu, kterou lze nainstalovat současně se světlovodem. Už žádné hnijící plísně na zdech a nepříjemný odér zatuchliny!

 

Jen malá dírka ve vaší střeše…

Překvapí vás také opravdu snadná instalace světlovodům. Stačí jednoduše prorazit díru v zdi nebo ve střeše a prostrčit do ní světelné tubusy. Vzhledem k možnému zásahu do statiky nebo konstrukce domu však vždy doporučujeme přenechat tento úkon odborníkům. Profesionálové z firmy Solatube navrhnou řešení na míru do každého interiéru, a navíc poskytnou desetiletou záruku na montáž a ještě 2x tak dlouhou záruční dobu na zakoupený materiál. A to se podle nás vyplatí!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *