Skleněné zábradlí váš interiér doslova probudí

To, co se v minulosti stávalo ojedinělou významností se v dnešním čase proměňuje ve zcela standardní součást všech moderně laděných stavebních projektů. Architekti se o skleněné zábradlí opírají jako o prvek předesílající skvělé možnosti ke vdechnutí nezaměnitelné atmosféry. Skleněné zábradlí je vhodné do interiérů všech rodinných domů, rezidenčních a administrativních výstaveb. Právě jedinečné vlastnosti skla charakterizující jeho odolnost a čisté linie jsou tím, co ho v posledních letech dostalo d většího popředí zájmu, o čemž vypovídá i jejich stále větší využitelnost. Na co však při výběru skleněného zábradlí nezapomínat?

 

Estetické požadavky na skleněné zábradlí

Skleněné zábradlí se využívá především pro své jedinečné vlastnosti. Zde si jako zájemce musíte ujasnit přesnou volbu barvy, případného motivu a rozměr. Vedle toho nezapomínáme ani na vámi požadovaný tvar. Sklo je velice tvárným materiálem, takže se zde žádné meze nekladou. Na zvolené společnosti pak zůstává, aby dokázala pro svého klienta vytvořit přesnou předlohu jeho vize a nezapomněla sklu vdechnout nadstandardní bezpečnost. Sklo se pro navýšení bezpečnosti vrství nebo i tepelně upravuje, aby získalo požadované vlastnosti zajišťující maximální odolnost vůči nárazům a úderům tupým předmětem.

Požadavky na bezpečnost skleněného zábradlí

Skleněné zábradlí není o křehkosti, ale o důmyslně propracované technologii, která sklu poskytuje nadrámcové vlastnosti. Od skla, které by mělo zajišťovat určitou bezpečnost požadujeme jeho nerozbitnost. Člověk by neměl mít pocit strachu se o takové zábradlí opřít například v devátém patře. Žádné sklo však není nerozbitné, pak je důležité zajistit bezpečnost lidí v bezprostředním okolí. Bezpečnostní sklo se v případě krizového stavu roztříští na malé neostré kousky, takže k poranění dojít nemůže.

Každé sklo sloužící jako zábradlí musí být vyrobené vrstvením za pomocí fólie. Pro navýšení celkové odolnosti se pak tepelně tvrdí. Pokud bychom chtěli najít společnost, která by se dokázala postarat o samotný návrh až po celou realizaci, určitě bychom mezi prvními nalezli zkušený tým vystupující pod názvem Equipe. Pro bližší informace o jejich komplexních službách navštivte jejich internetové stránky na adrese www.equipe.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *