Klíče jsou minulostí. Přítomnost patří elektronickému přístupu!

Jak bude vypadat průměrné bydlení za dvacet let? Zcela jistě v něm nebudou chybět moderní technologie. Ovládání všech zařízení – od lednice až po plynový kotel – bude probíhat v intuitivním rozhraní mobilní aplikace a správa domácnosti bude tak komfortní, jak jen může být. A co se týče klíčů od vchodu, ty budou vzpomínkou na minulost. Elektronický přístup se stane naprostou samozřejmostí a obyvatelé budou do budov vstupovat pomocí čipové karty nebo smartphonu…

Pokud vaše vize budoucnosti nevypadá podobně, zaspali jste dobu. Všechny zmíněné technologie máte k dispozici již nyní. My jsme se zaměřili na přístupový systém. Jak může usnadnit život vám a proč byste si ho měli pořídit?

Praktické uplatnění elektronického přístupového systému souvisí především s bytovými domy, ale samozřejmě si ho mohou pořídit i obyvatelé samostatného rodinného domku. Zařízení ocení každý, kdo tráví spoustu času hledáním správného klíče. A také lidé, kteří chtějí zvýšit úroveň bezpečnosti v objektu.

Elektronický přístup vám umožní otevřít vchodové dveře letmým pohybem ruky. Čipová karta komunikuje se čtečkou prostřednictvím technologie NFC a když ji náhodou ztratíte, nemusíte si lámat hlavu. Jednoduše nahradíte identifikátor ztracené karty novým. Kdyby ji někdo našel, bude mu k ničemu.

Fakt, že se v případě ztráty čipové karty nemusí měnit zámek, ocení především obyvatelé bytových domů. Právě tam dochází k výměně poměrně často, protože riziko ztráty klíče stoupá přímo úměrně s větším počtem osob, které jsou do budovy oprávněny vstupovat.

Neméně zajímavá je možnost interakce mobilním telefonem. Smartphone má v dnešní době téměř každý a díky aplikaci lze čtečku aktivovat i tímto způsobem. A pokud systém využívá technologii Bluetooth Low Energy, komunikace může proběhnout i na několik metrů. V praxi to znamená, že uživatel nemusí vytahovat ruce z kapes. Stačí se přiblížit a vchodové dveře se samy odemknou.

 

Seznamte se s IMAporter Basic

Hodil by se vám tip na konkrétní přístupový systém? Dobrou volbou je řešení IMAporter české vývojářské společnosti Institut Mikroelektronických Aplikací (IMA). Pro rodinné, bytové domy a kancelářské objekty do ca 15 dveří je určena varianta IMAporter Basic.

Ačkoliv je přístupový systém IMAporter Basic základní verzí sofistikovaného systému, představuje plnohodnotné řešení a nechybí mu nic podstatného. Administrátor se může rozhodnout mezi správou prostřednictví aplikace ve smartphonu a softwarem v centrálním počítači v zabezpečeném objektu. Samozřejmostí jsou vysoká úroveň zabezpečení identifikačních karet a velmi jednoduché ovládání, které ocení především starší osoby.

IMAporter Basic zároveň umožňuje stále oblíbenější otevírání mobilním telefonem (prostřednictvím platformy OtevírejMobilem). Mobilní přístupový systém si zachovává obě možnosti a uživatelé mají na výběr mezi klasickou čipovou kartou a smartphonem. Nutno podotknout, že právě otevírání chytrým zařízením dává systému nový rozměr – technologie Bluetooth Low Energy umožňuje komunikaci na větší vzdálenost než tradiční NFC. Čtečka zareaguje i na vzdálenost několika metrů, aniž byste vyndali ruce z kapes.

Co dodat závěrem? Elektronický přístup do domu vám zjednoduší každodenní rutinu a umožní vám sledovat pohyb osob v objektu. Navíc ho lze propojit s dalšími moduly – kamerovým systémem, elektronickou požární signalizací, interkomem apod. Bližší informace najdete na ima.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *