Vybíráme vhodný čistič nejen do domácnosti

O tom, že vysavače jsou nedílnou součástí každé domácnosti, nemusíme dlouze hovořit. Ale najdou se si vysoce výkonné, profesionální vysavače, které zvládnou pracovat v průmyslovém provozu, v interiéru a dokonce i venku. Povězme si více o dnes nabízených typech vysavačů, ale také různých čističů, s nimiž bude vaše domácnost zářit čistotou.

 

Druhy vysavačů

Mezi nejčastěji využívané druhy vysavačů patří multifunkční vysavače, se kterými bude možné odstranit jemnější i hrubější nečistoty. Pak zde máme dnes již velmi oblíbené robotické vysavače, jejichž ceny se už nepohybují v nedosažitelných relacích, jako tomu bylo do nedávna. Robotický vysavač si dnes může koupit každý, může si být jist vysokou spolehlivostí a samostatností.

Zajímavou formou jsou okenní vysavače s bateriovým pohonem, se kterými se dostanete v podstatě kamkoliv. Výhodou okenního vysavače s bateriovým pohonem je ale i to, že je velmi dobře mobilní a lehký, takže s ním můžete pracovat i ve výšce.

Specifickou kategorií jsou parní vysavače, které fungují podobně, jako další parní čističe. Využívají při práci tlak páry, s níž bude možné čistit i ty nejhůře odstranitelné nečistoty.

Bateriová košťata lze rovněž považovat za vysavače, kombinují v sobě funkci vysávání nečistot, ale také jejich zametání. Dříve se těšily dosti velké oblibě mechanické vysavače a stále se vyrábí, ovšem pokud chcete vyšší výkon, zvolte si raději bateriové koště.

 

Čističe a leštiče

Někdy ale pouhý vysavač nestačí, a pak nebude od věci sáhnout po čističích. Tak například vysokotlaké čističe a vysokotlaké čističe se spalovacím motorem mají skvělý výkon a při tom poměrně malou spotřebu. Ovšem hodí se spíše do průmyslových objektů, než do menších domácností.

Pokud chcete dokonale čistou podlahu, pomůžou vám flexibilní podlahové mycí stroje. Podobně mohou vypadat i zametací stroje, ovšem liší se svou funkcí a poslouží k plošnému zametání nečistot.

Je jen na vás, jaké čisticí prostředky si zvolíte, ale vybírejte především podle prostor, kde je budete používat. V kombinaci s vhodnými ošetřujícími prostředky tak dosáhnete blýskavé čistoty v podstatě kdekoliv.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *