Proč jsou vaše účty za energie stále tak vysoké?

Tuto otázku si pokládají rodiny v mnohých domácnostech. Jak je možné, že za elektřinu, případně plyn, opět platí tolik, když se celý rok snaží šetřit? Snaha neplýtvat energiemi je určitě dobrým prvním krokem ke snížení vyúčtování. Jsou tady ale i jiné aspekty ke zvážení, které hrají svou roli.

Jestli chcete zjistit, kde je zakopaný pes, prostudujte vyúčtování energií trochu podrobněji. Nedívejte se na konečnou částku, ale zajímejte se zejména o to, kolik energií jste doopravdy spotřebovali. Vyhledejte si, zda je u domácností se stejným počtem členů běžná taková spotřeba, případně se zeptejte známých či rodičů. Pak se zachovejte podle toho, jaký bude výsledek.

 

Spotřebujete až příliš elektřiny?

Jestliže čísla ukazují, že skutečně propálíte tolik elektřiny, ačkoliv se snažíte jí neplýtvat, hledejte chybu na straně spotřebičů. Staré spotřebiče mají mnohdy obrovskou spotřebu. Koupě nových sice něco stojí, ale investované peníze se vám vrátí.

Dále je tu ještě varianta, že nešetříte až tolik, kolik si myslíte. To, že zhasínáte, když odcházíte z místnosti, ještě nemusí nic znamenat, když vám v domě denně celé odpoledne běží dva počítače.

 

Spotřeba není až tak vysoká, ale účet ano?

Pak nehledejte chybu u sebe, nýbrž u dodavatele. Dodavatele energií si můžete sami zvolit, tak toho využijte. Nebojte se přestoupit k nějaké menší firmě. Obvykle totiž nabídne nejen lepší ceny elektřiny a plynu, ale také osobnější přístup a férovější jednání. Dodavatelů je dnes na českém trhu spousta, a to i proto, že lidé o ně mají zájem. Přechod je pouhá formalita, často vám ho vyřídí přímo nový dodavatel elektřiny, takže se o nic nemusíte starat. Vlastně se pro vás vůbec nic nezmění, jen budete své peníze posílat na účet jiné firmy, a především jich budete posílat méně. Pokud si myslíte, že platíte za energie příliš, podívejte se na https://www.epet.cz/elektrina/ a https://www.epet.cz/plyn/.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *