Kvalitní vchodové dveře chrání proti zimě i zlodějům. Poradíme vám, jak je vybrat

Jsou jednou z prvních věcí, kterých si u domu všimneme. Vstupní dveře jsou ale mnohem víc než jen vizitka vašeho domova. Při nesprávném výběru se mohou rychle stát také jeho slabým článkem, který potěší nezvané hosty nebo naruší váš rozpočet. Na co si dát pozor, aby se to nestalo?

 

Plast, dřevo nebo hliník?

Při výběru nových vchodových dveří hraje největší roli materiál. Ovlivňuje jejich odolnost, cenu
i životnost.

Plastové dveře jsou oblíbené především kvůli bezúdržbovosti a nízké pořizovací ceně. Jejich životnost ale bývá kratší a u těch nekvalitních hrozí rychlá deformace nebo změna barvy. Čím víc ušetříte při jejich koupi, tím víc se potom zapotíte při placení účtů za vytápění. Ze všech běžně užívaných materiálů vás totiž plastové dveře před zimou ochrání nejhůře.

Tradiční dřevěné dveře vynikají svou pevností a oproti plastu mají i lepší izolační vlastnosti. Přírodní materiál je ale náchylný na změny teplot a vlhko, vyžaduje proto náročnou údržbu. I tak může časem dojít k jeho zkroucení.

Hliníkové vchodové dveře jsou aktuálně tím nejbezpečnějším a nejodolnějším na trhu. Pro svou dlouhou životnost a vynikající odolnost proti poškození i násilnému vniknutí se používají na úřadech, ve firmách a v obchodech. Můžete si je ale dopřát i u vás doma. Nebojte se kovového materiálu, díky dnešním technologiím mohou hliníkové dveře vypadat klidně i jako od truhláře.

 

Výhody hliníkových dveří

+ Minimální nároky na údržbu

+ Vhodné i do extrémně namáhaných prostor

+ Přerušený tepelný most a skvělé tepelněizolační vlastnosti

+ Bezproblémové fungování po mnoho let

+ Velký výběr možných vzhledů od dřeva po kámen

 

Bezpečí především

Při svém rozhodování dbejte i na pečlivý výběr bezpečnostních prvků. A pokud váháte, nechte si poradit od odborníků. Před každým, kdo by nevlastnil klíče, ochrání váš domov vícebodové zámky. V dnešní době už je možné i vchodové dveře napojit na systém inteligentního elektronického ovládání – a otevřít je třeba díky čtečce otisků prstů nebo mobilní aplikaci. Automatické zamykání přijde vhod, pokud za sebou často zapomínáte zamknout a necháváte tak svůj domov nechráněný.

Jaké vchodové dveře máte u vás doma? A jaké byste chtěli, kdybyste vybírali znovu? Sdílejte své zkušenosti v komentářích.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *