Rustikální venkovské kuchyně – fotogalerie a inspirace

Ať už plánujete novou kuchyni, nebo rekonstrukci té staré, budete stát před volbou jejího stylu. Rustikální venkovské kuchyně mají nádech romantiky a navozují příjemnou atmosféru, proto je určitě zařaďte do užšího výběru.

Venkovské kuchyně jsou synonymem útulna, pozastavení času, nostalgie a romantiky. To však rozhodně neznamená, že jsou zastaralé. Rustikální uchyně mohou být vybaveny špičkovou moderní technikou a splňují stejné parametry, jako ty nejmodernější.

Tip: Podívejte se na špičkové rustikální kuchyně od předního výrobce Gorenje.

Pokud se vám při vyslovení pojmu rustikální kuchyně vybaví především dřevo a oblé tvary, nejste daleko od pravdy. Typická rustikální kuchyň je vyrobena ze dřeva, případně s použitím dřevěných dekorů, dominují v ní teplé barvy, často odstíny hnědé a béžové. Tvary skříněk bývají zpravidla zaoblené a zdobené, což z kuchyně dělá útulný kout.

Spotřebičů s rustikálním vzhledem sice není tak velký výběr, jako moderních, své si však najde každý. Mezi troubami, ledničkami i odsavači par lze najít takové, které na první pohled působí venkovsky, uvnitř jsou však nabité moderními technologiemi.

Do kuchyně také neodmyslitelně patří dřez a kuchyňská baterie. Do rustikální kuchyně se výborně hodí keramika a přírodní, nebo umělý kámen. Pokud zvolíte modernější nerezové spotřebiče, bude je vhodně doplňovat i dřez nerezový. Baterii můžeme zvolit ryze rustikální, oblých tvarů v barvě mosazi s keramickými doplňky

TIP: Podívejte se, jaký je rozdíl mezi rustikální a klasickou kuchyní.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *