Koberce, děti a čistota. Servisní strojové a dezinfekční čištění koberců v Brně

Jako děvče a mladou dospívající ženu mne velmi často zarážely přístupy matek v mém okolí k chování svých dětí – nepořádkem zpravidla počínaje a zmatky všude tam, kam se jen člověk podívá – konče. Nešlo mi do hlavy, proč všechny ty stížnosti a unavené řeči. Přesvědčila jsem se sama, že příčinou je zejména chybná výchova – nízká úroveň vzájemného respektu a přílišná benevolence vůči svým potomkům.

 

Dokonce mne jeden čas pronásledovala myšlenka, že se jedná o nějaký zvláštní fenomém či záhadu věčného koloběhu dětského nepořádku. Byla jsem skálopevně přesvědčena, že pokud jednou budu mít své děti, zvládnu je s nadhledem, oboustranně svobodně a řeči o záhadě nepořádku se mi budou vyhýbat.

 

Přiznám se, že tyto vznešené úvahy mne opustily s první větší skvrnou na koberci, o kterou se postaraly mé dvě nezbedné děti. Miluji je, ale naše názory na čas her a můj relax přepadávaly až za hranu neporozumění a velmocenské arogance. Jinak řečeno, dováděly nejvíce tehdy, když jsem potřebovala pár minut pro sebe. Samozřejmě, že to je v pořádku, vždyť to je ten pravý svět dětí, ovšem málokdy neskončily jejich výpravy za zábavou a poučením malou katastrofou. Jednou to odnesla skleněná výplň dveří, jindy roztržená záclona, ale nejčastěji to odnášely koberce a podlahy všeobecně. Jogurt, který místo v puse skončil na koberci, rozlité kakao, dokonce jemně nastrouhané barvičky jako obrázek na koberci, vypatlané tělové mléko a podobná rozkošná překvapení…

 

Ze začátku jsem s touto děsivou realitou statečně bojovala a do koberců vzápětí vlévala obrovské množství energie a síly. Vysávalo se, tepovalo, čistilo a potomstvo se tím pádem omezovalo v jejich hrách a rozletu. Bylo mi jasné, že moje dívčí sny a rebelské myšlenky zapadly růžovým prachem naivity, ale přesto jsem to nevzdávala. Jak správně říká dávná moudrost – stokrát nic, zabilo osla!

 

Jednoho dne jsem, při pohledu na všechny ty skvrny, fleky a postižená místa hořce zaplakala a sedla k webu… Už dost – zavolám profesionály ať mne zbaví map, či spíše atlasu všech těch dětských výbojů. Navíc jsem již ztratila tu dávnou jistotu, že mé snažení udržovalo koberce skutečně čisté a hodné zdraví mých dětí.

 

Po chvilce pátrání se myš zastavila u úklidové firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., dezinfekční čištění koberců Brno. Stránky této firmy mne na první pohled zaujaly zejména vysokým počtem laiků, kladných referencí a děkovných ohlasů. Podstatnější ovšem bylo úplně něco jiného – manžel mi kdysi vyprávěl o značném rozčarování v jejich firmě, které – shodou okolností – souviselo právě s čištěním koberců. Sjednaná úklidová firma si řekla o velmi slušné peníze, ale výsledek tomu ani v nejmenším neodpovídal. Používali prý kotoučový čisticí stroj, ale skutečnou kvalitu vám zajistí pouze komplexní a špičkové strojové čištění. A právě A SERVIS LIPKA tento komplexní systém svým zákazníkům nabízí.

 

Proto jsem obratem zvedla telefon a dohodla si ve firmě termín. Byli velmi vstřícní, měli sympatické jednání a vyžádaná kalkulace mé pozitivní dojmy již jen potvrdila. Naše obě děti v daný den D skončily – s batohy na zádech – u babičky a dědečka a mě zůstávalo jen čekat. Pracovníci úklidové společnosti A SERVIS LIPKA byli skutečně dochvilní, což mne opět velmi potěšilo. Na dodržení daného slova jsem si vždy velmi zakládala a považuji to za projev kulturnosti a slušnosti.

 

Pánové hned na začátku velmi ochotně odsunuli těžší kusy nábytku a zapsali si tak další plusové body. Před samotným zahájením čištění koberců mne ještě podrobně informovali, jakým způsobem budou postupovat a jakého výsledku bude docíleno. Zdůraznili, že koberce budou nejen perfektně čisté, ale také řádně vydezinfikované, takže s koloniemi roztočů či mikroorganizmů bude spolehlivě naloženo dle přísných kriterií čistoty a hygieny. Jejich metoda totiž spočívá v hloubkovém čištění, což znamená, že celá kobercová plocha je dokonale ošetřena v celém jeho průřezu (profilu) a zbavena prakticky se 100% účinností od všech nečistot.

 

Práce jim šla skutečně od ruky a po několika hodinách se kobercům vrátila podoba jako v době, kdy jsme je nové na podlahu pokládali – doslova zářily čistotou, krásně voněly a již samotný hebký dotek naznačoval, že mají novou šanci na dlouhé roky spolehlivé služby.

A ještě to nejpodstatnější – po žádné ze skvrn, které byly výsledkem dětské aktivity, nebylo sebemenší památky. Dokonce jsem ve slabé chvilce měla výčitky, proč vlastně jsem byla na své děti mnohdy tak přísná. Vždyť přece stačí pouhá pomoc profesionálů – a koberce máme opět jako nové. Po chvilce jsem samozřejmě tyto mateřské výčitky bleskově zavrhla a vrátila se zpět na zem – pardon na koberec.

 

Na druhou stranu, toho dne jsem vlastně obdarovala sama sebe. Ohýbat záda s vysavačem zaseknutým kdesi na prahu nebo pod skříněmi, či běhat s mokrým kartáčem kolem dalšího nového fleku mne totiž zmáhalo stále více a přitom výsledek byl vždy rozpačitý až žalostný. Hřál mě navíc ještě i jiný pocit – pracovníci společnosti A SERVIS LIPKA mě také prozradili, že realizují rovněž umývání oken, takže jsem vzápětí spřádala plány, jak s určitostí znovu využiji pomoc na slovo vzatých firemních odborníků. Adresu – www.a-servislipka.cz – mám dobře poznačenou, takže uklízení v mé domácnosti mne už sotva kdy překvapí.

 

 

Nebaví Vás umývat stále okna? Zkuste nano impregnaci

 

Vlastním větší vilu, která je propojená se zimní zahradou a bazénem. Jelikož zimní zahrada i bazén jsou z větší části prosklené, údržba takových prostor není zrovna jednoduchá. Vedle bazénu je malá finská sauna a to způsobuje, že se okna často mlží a zůstávají na nich fleky od stékajících kapek vody.  Navíc když na okna praží slunce, šmouhy ještě více vystoupnou a přes okna nejde skoro nic vidět.

 

 

 

Na pravidelnou údržbu nemám dostatek času a ani náladu, protože umývat více než 40 oken není otázka desítek minut, ale pár hodin.  Právě proto jsem začal hledat nejlepší alternativu, jak okna mít stále čisté, jelikož doma někdy mívám pracovní schůzky a navštěvuje mě hodně lidí. Na internetu jsem si naše firmu, která se zabývá mytím oken. Konkrétně to byla společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken, výškové práce Brno. S firmou byla skvělá profesionální domluva. Pracovníci přijeli přesně v domluvený čas a pustili se do práce.

 

Celkem mě zarazilo, že okna po umytí leštili do sucha pouze bavlněnou plenou bez využití leštících přípravků. Po rozhovoru s pracovníky A SERVIS jsem se dozvěděl, že při použití leštících přípravků jsou po krátkém čase vidět na oknech velké šmouhy a tahy po leštění. Metodou suchého leštění dosáhnou nejlepšího výsledku, o čemž jsem se mohl přesvědčit na vlastní oči.

 

Po skvěle odvedené práci mi bylo doporučeno využit i nano impregnačního nátěru na hůře dostupných prosklených plochách, který jsem také využil. Impregnace má samočisticí účinek, což je při takovém počtu oken velká výhoda. Nátěr chrání sklo před špínou a vodou a je založen na principu lotosového efektu. Na nanovrstvě dochází ke shlukování špíny do kuliček a odvalování z povrchu samospádem nebo vzduchem. Impregnaci si nemůžu vynachválit, protože opravdu funguje a okna se téměř nemusí vůbec umývat.

 

S firmou A SERVIS mám jen samé pozitivní zkušenosti a stále s nimi spolupracuji, jelikož nabídka jejich služeb je opravdu pestrá (čištění koberců, čalounění, antigraffiti nátěr, …).

 

 

 

 

 

 

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *