Krby jsou stále v kurzu, zaměřte se i na detaily

Během let krby ztratily své původní využití, při kterém byly navrženy proto, aby zahřály místnost. V dnešní době tento fakt při umísťování krbů do místnosti není zcela prvořadý, ba naopak, často je zcela vedlejší. Krby jsou více ceněny pro svou schopnost, vytvořit příjemnou, útulnou a okouzlující atmosféru. V jistém smyslu stále dokáží zahřát místnost, ale na jiné úrovni. Vždyť pověstné teplo domova nemá s tím skutečným často vůbec nic společného.

 

Dekorace ke krbu

V závislosti na typu dekoru si můžete vybrat krb, který splyne s místností nebo v ní naopak vynikne. Pokud si vyberete ekologicky šetrnější variantu a váš domov bude zdobit biokrb, nemusíte se vzdávat autentického příslušenství ke krbu, které s sebou přináší také jisté kouzlo. Můžete si zakoupit dekorační dřevěná polínka ozdobená šiškami. Milujete vůni čerstvého jehličí? Navodit vám ji pomůže éterický olej s Tatranskou směsí. Nalijete ji přímo do paliva nebo na odpařovací misku, a pak suž e můžete nechat unášet krásnou vůní, díky níž budete mít pocit, že se procházíte po voňavém lese. Nemůžete se dočkat Vánoc a chcete, aby byly nezapomenutelné? Vánoční chvíle vám prostoupí a zpestří vůně mandarinek, pomeranče, skořie nebo jablka.

 

Bezpečnost je prvořadá

Krby na bio líh jsou naprosto bezpečné, když se používají správně v souladu s původním účelem. Mějte však na paměti, že používání otevřeného ohně a hořlavých kapalin s sebou vždy přináší nebezpečí ublížení na zdraví a poškození majetku, takže je nutné s krby zacházet s respektem a péčí . Po zakoupení krbu se ujistěte, že jste si pořádně přečetli návod od začátku až pdo konce. Pro ještě větší bezpečnost si krb vybavte certifikovaným bezpečnostním sklem. Ke krbu si můžete objednat i reflexní ohniště, díky kterému se teplo lépe odrazí do místnosti a ve spojení s tmou působí plamen půvabnějším a mystičtějším dojmem.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *