Matrace na míru už v dnešní době nemusí znamenat žádný problém

Kvalitní spánek se nedá ničím nahradit. Naštěstí v dnešní době si stále více domácností při zařizování vybavení uvědomuje, jak podstatnou součástí jsou ložnice a zejména postele. V posteli musíme totiž jen relaxovat a maximálně se uvolnit. To ale nejde, když máte v posteli nevyhovující matraci. Některé postele se totiž vyrábí v atypickém provedení. Rozdíly jsou jen pár centimetrů, ale i to znamená v případě matrací problém. Základem je, aby matrace dokonale pasovala do svého místa. Ani o centimetr méně, ani více. Právě proto je v současnosti vhodné využít matrace přímo na míru.

 

Co se stane, když bude matrace větší nebo menší?

Moderní matrace jsou vyráběny tak, aby poskytovali tělu dokonalou oporu při spánku v jakékoliv pozici. Tím zabraňují případným bolestem zad i ostatních kloubů a nepohodlnému ležení. Základním předpokladem ale je, že matrace do postele přesně zapadnou. I když je matrace nepatrně větší, než je prostor v posteli, samozřejmě ji do otvoru natlačíte, ale už je drobně zdeformovaná a její účinky nemohou být dokonalé. Když je matrace naopak menší, nemá potřebné opory na krajích a může se pohybovat a rychleji opotřebovat. Matrace na míru už v současnosti nabízí mnoho výrobců matrací.

 

Pěnové, pružinové nebo z jiných materiálů?

Pro zdravý a příjemný spánek samozřejmě není rozhodující jen velikost matrace, ale její kvalita a výrobní materiály. Nejrozšířenějším druhem v současnosti jsou asi pěnové matrace. Ty se vyrábí z moderních pěnových materiálů a jsou schopné dosahovat mnoha druhů tvrdosti. Dokonce může být tvrdost matrace na každé straně odlišná. Dalším druhem matrací, považovaným za klasický, jsou pružinové matrace. Ty už ale nejsou tím druhem, který si pamatujeme z chat a chalup, ale i moderní pružinové matrace splňují veškerá moderní kritéria na kvalitu. Mezi další druhy se pak řadí matrace gelové nebo z koňských žíní.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *