Moderní bydlení sází na krásu a odolnost dřeva

Jedinečná struktura, nevšední vůně a neopakovatelný vzhled dřeva učarovaly lidem již v dávných dobách. Ale dřevostavby – to nejsou jen typické severské sruby nebo kostelíky. Moderní budovy se srubovou konstrukcí dokáží využít oceňovaných vlastností dřeva mnohem flexibilněji a vzdušněji.

Vynikající vlastnosti dřeva například umožňují snížit plochu vyčleněnou pro půdorys zdí a vnitřních příček až 0 10%. Stejně velká dřevostavba bude tedy oproti cihlovému domu prostornější a komfortnější. Ale tím výhody dřeva rozhodně nekončí.

Zdravé a krásné bydlení

Existují i další důvody, proč srubové domy a další poctivé dřevostavby odborníci na zdravé bydlení jednoznačně doporučují. Absorpční a izolační vlastnosti dřeva zajišťují uvnitř domu po celý rok optimální vlhkosti i teplotu. Dřevo do sebe umí v případě potřeby vstřebat přebytečnou vlhkost a opět ji uvolnit ve chvíli, kdy je vzduch v okolí příliš vysušený. Optimální vlhkost v místnosti má značný vliv na vnímání tepla, takže zajišťuje tepelnou pohodu po celý rok.

V kombinaci s pravidelným odvětráváním nebo řízenou rekuperací se není třeba ani v místnostech s vyšší vlhkostí (kuchyň, koupelna) obávat růstu plísní a škodlivých mikroorganismů, takže i sezónně navštěvované víkendové sruby přečkají letní nárazové návštěvy i vlhké podzimní a zimní měsíce zcela bez úhony.

Kvalitní práce z rukou odborníků

Postavit si funkční dřevostavbu svépomocí však není nic jednoduché – své o tom věděli naši předkové, kteří se museli každoročně potýkat s pokroucenými zdmi nebo rozklíženými okny. Dřevostavby od společnosti wood-life s.r.o. podobnými nešvary netrpí. Díky využití moderních technologií navíc nevyžadují ani žádnou další náročnou údržbu vyjma doporučené frekvence natírání exteriéru, kterou však můžete s klidným svědomím svěřit odborníkům v rámci záručního nebo pozáručního servisu.

Woodlife působí na našem trhu již několik let a může se pochlubit mnoha úspěšně dokončenými projekty včetně precizního ocenění Srub roku 2015. Na svých stránkách ukazuje nejenom čerstvě vytvořené projekty, ale do vybraných staveb se rovněž pravidelně vrací a ukazuje, jak se jejich krása a funkčnosti (ne)změnila během několik let plnohodnotného užívání. Nechte se i vy okouzlit jejich prací a budete-li někdy přemýšlet nad svou vlastní dřevostavbou, budete už vědět, kam se obrátit.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *