Montované domy ze SIP panelů – v čem jsou lepší?

Je tomu už několik let nazpět, kdy se podél silnic zahajovaly úplně první výstavby dřevostaveb s příslibem levnějšího bydlení. Deklarované nízkoenergetické pojetí na první pohled jednoduchého systému nedokázalo vyvážit obavu, že vám střechu nad hlavou vezme i silnější vítr.

V dnešní době už moc dobře víme, že montované domy dokážou odolávat nástrahám počasí v jakémkoliv běžném rozsahu a navíc poskytují mnohem účinnější izolační vlastnosti, než je tomu u tradičního zděného domu. Společnost Hobbytec se jako specialista zasazuje o výstavbu montovaných domů ze SIP panelů. Podívejme se, jaké výhody SIP panel přináší.

 

Výhody montovaných domů ze SIP panelů

Proč se zajímat o montované domy ze SIP panelů? Na tuto důležitou otázku existuje okamžitá odpověď, která se ukrývá za energetickou účinností. Konstrukce stavby má velmi nízkou propustnost vzduchu, díky čemuž se zamezuje negativnímu kolísání teplot v interiéru.

Tepelný odpor konstrukce je bez výhrad stálý a dokonce na něj nemá vliv ani navýšená vlhkost vzduchu uvnitř v budově. Hlavním znakem SIP panelů je celistvost provedení. Jednotlivé panely nemají žádné otvory ani dutiny, takže nedochází k žádnému úniku tepla nebo klimatizovaného vzduchu. Dokonce zde nedochází ani k vertikální cirkulaci vzduchu, jak je to zcela běžné při využití sypkých izolačních hmot nebo minerální vlny..

 

Montované domy ze SIP panelů jsou i pro vás

Výhody montovaných domů ze SIP panelů jsou nevyvratitelným důkazem o nadřazenosti tohoto typu výstavby. Přejděme však k dalším skvělým důvodům, které tomuto systému nahrávají a posouvají ho daleko před konkurenční metody. Na první místě si uveďme finančně výhodnější bydlení s maximální úsporou energií. Rozhodně stojí za zmínku i rychlost výstavby, která se pohybuje v rozmezí mezi 8 až 12 týdny. S ohledem na náročnost projektové dokumentace.

Montovaný dům je ze zdravotního hlediska skvělou volbou pro všechny astmatiky i alergiky. Výstavba se totiž obejde bez formaldehydů a v průběhu bydlení se zde netvoří žádné plísně, které jsou pro vlhký zděný dům se špatně provedenou hydroizolací přímo typické.

Když k tomu přidáme celoroční možnost výstavby a úsporu v maximální hodnotě 70 % za spotřebovanou energii, není důvod hledat jinde. Navštivte internetové stránky www.hobbytec.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *