Myslete při plánování stavby také na to, jak chytře ušetřit při provozu domu!

Plánování stavby, její konstrukce, rozmístění pokojů, výběr materiálů, technologií a doplňků patří k velmi náročným činnostem, které se vyplatí konzultovat s profesionály. Šetřit na výstavbě se rozhodně nevyplácí. Rozhodně se ale vyplatí zakomponovat do stavby takové prvky, které by dokázaly ušetřit její provozní náklady a navíc vás nijak nebudou omezovat při chodu domácnosti. O čem je hlavně řeč?
 
Využijte solární kolektory
Solární kolektory dokáží skvěle pracovat se solární energií, která je pochopitelně zcela zdarma. Při správném využití kolektorů můžete velmi významně šetřit elektrickou energii. Ceny energií v posledních letech neustále stoupají a nedá se říci, že by se tato situace měla v brzké době výrazně měnit. Investice do solárních kolektorů na střeše se vám tedy na úsporách jednoznačně vrátí.
 
Na střeše je spousta nevyužitého místa
Při výběru místa pro umístění solárních kolektorů máte na výběr ze dvou možností. Umístění na zahradu nebo na střechu. Solární kolektory na zahradě zabírají místo, což je zejména u menších zahrad velmi znát. Solární kolektory na střeše naopak překážet nikde nebudou. Prostor na střechách je stejně nevyužitý a pro umístění solárních panelů ideální. Stačí jen vybrat takový druh kolektorů, který bude spolehlivý a účinný. V takovém případě je vždy lepší se obrátit na prodejce, který je v oblasti střešních doplňků specialistou.
 fakro
 
Střešní doplňky a solární panely je specialitou FAKRO
Společnost Fakro patří na našem trhu mezi největší výrobce střešních doplňků. Největší část sortimentu tvoří střešní okna v mnoha podobách, které jsou mnohdy na trhu unikátem. Ovšem nezapomíná ani na širší možnost využití střech a svým zákazníkům nabízí i vysoce kvalitní solární panely. Solární panely Fakro disponují certifikátem Solar Keymark, který je zárukou jejich kvalita a zároveň udává splnění přísných evropských norem. Zaručuje tedy maximální účinnost solárních kolektorů.
 
Více informací a kompletní nabídku střešních doplňků najdete na www.fakro.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *