Nablýskaná kapota i terasa za jedno dopoledne!

Krásné auto i okolí domu a chalupy můžete mít už za jedno dopoledne či odpoledne. Jeden moderní pomocník je na to přímo profík!

Mrazy už jsou ty tam, ale vaše auto se stalo magnetem tentokrát pylu, smítek a poletujících kvítků. Nehledě na to, kolik ptáků se rozhodne nad vaším motorovým miláčkem proletět, tak nějak je to téměř vždy, když auto umyjete. Dost podobné je to i s terasou, zahradním nábytkem, altány, příjezdovou cestou a chodníky. Venku je tak nádherně, že už je potřeba, aby zahrada byla trochu reprezentativní na první oslavy a grilovačky. Takže vše můžete vzít takříkajíc jedním vrzem! Zcela bez kontaktně, bez poškrábání citlivých povrchů a bez hadrů. Vše půjde jako po másle a ani si v podstatě neušpiníte ruce.

Bezkontaktní mytí se provádí pomocí vysokotlakého čističe a aktivní pěny. Potřebujete k tomu jen jeden kvalitní přístroj, který všechny funkce zastane.

 

Jeden přístroj na bezkontaktní mytí, který zvládne všechny kroky

Mytí, nanášení aktivní pěny i oplach zvládne vysokotlaká myčka Kärcher K 5 Power Control. Kolem vozu se bude díky velkým kolečkům pohybovat s elegancí zkušeného tanečníka a pustí vás přesně tam, kam bude potřeba, jelikož 10 metrů dlouhá vysokotlaká hadice neklade žádná omezení. Pokud byste tápali, jaký tlak zvolit, doporučujeme medium nebo se poradit s chytrou aplikací Kärcher Home & Garden, kterou si můžete stáhnout do telefonu. Na tlakové pistoli vždy vidíte aktuálně zvolený tlak vody, který můžete libovolně přepínat dle čištěného povrchu. Dva pracovní nástavce nabízí široké využití pro čištění různých povrchů okolo domu, ale vězte, že pro čištění vozu je určen nástavec Vario Power Jet. Jeho široký paprsek poslouží k oplachu hrubých nečistot. K nanášení aktivní pěny jednoduše vložte lahev s čisticím prostředkem Plug ‘n’ Clean a na nástavci nastavte polohu „MIX“. Velkým plusem je i možnost použít alternativní vodní zdroj jako je dešťová voda ze sudu, jelikož je myčka vybavena samonasávací funkcí.

 

Jak na auto?

  1. Auto důkladně opláchněte vodou, abyste odstranili prach a pevné nečistoty.
  2. Na čelní sklo použijte přípravek na odstranění hmyzu a nechte jej krátce působit.
  3. Pěnu naneste pěnovací tryskou nejdříve odspodu a pokračujte až ke střeše auta. Díky tomu pěna nezaschne a budete mít přehled, která místa jste už čistili.
  4. Celý vůz opláchněte čistou vodou odshora dolů.

 

Co rozhodně nikdy nedělejte!

  1. Při mytí vozidla nepoužívejte bodovou trysku, protože by poškodila lak.
  2. Nesnažte se odstranit nezdolné nečistoty vyšším tlakem, ani krátkodobě. Pro mytí vozu je ideální 110-130 barů.

Tato pomocnice vám ale pomůže udržet čistou příjezdovou cestu, okolí domu, nábytek, zídky i chodníky, takže rozhodně nezůstane dlouho v koutě.

 

Více informací naleznete na www.karcher.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *