Netrapte se mytím oken. Víme, jak si s ním poradit!

Dnes se při stavbě většiny domů důmyslně pracuje s co největším prosvětlením místností. Světlo zvětšuje prostor a pozitivně působí na naši náladu. Vzdušné a prosvětlené místnosti jsou častým požadavkem při poptávání nových nemovitostí. Stále oblíbenou částí domů bývají zimní zahrady či prosklené verandy, kde můžete odpočívat celoročně a zároveň máte okolní přírodu téměř na dosah. U bytů s balkóny jsou zas trendem velké prosklené plochy, které ve výsledku mohou tak plnit stejnou funkci, jako verandy. Se skleněnými plochami se zkrátka v dnešní architektuře pracuje čím dál víc.

Když však dojde na údržbu těchto ploch, nikomu z nás to asi radost nepřináší. Velká okna jsou náročná na údržbu a jejich mytí nepatří mezi oblíbené činnosti. Je fyzicky náročné a postup je složitý. To platí zejména v domácnostech, kde se ještě pořád uplatňuje starý postup – štafle, kbelík, hadr, noviny. Naštěstí v dnešní době už díky technickému pokroku nemusíme okna mýt ručně a pohodlně se dostaneme například i k horním částem a střešním oknům. Moderním řešením je aku stěrka Kärcher, například Kärcher WV 5 Premium Nonstop Cleaning Kit nebo limitovaná výroční edice WV 2 Premium 10 Years Edition. Mytí oken je tak až třikrát rychlejší a v podstatě bez větší námahy. A tak se velkých oken u svých domácností už nemusíme vůbec obávat a můžeme si naplno užívat světlo i výhledy, které nám poskytují.

Postup při práci je velmi jednoduchý. Nepotřebujete spoustu vody a velké množství novin na leštění.

Postup můžeme rozdělit do pár kroků:

V první řadě na okna nastříkáme pomocí rozprašovače čisticí prostředek a mikrovláknovou utěrkou na konci této láhve umyjeme nečistoty. Rozprašovač s rozmývákem jsou příslušenstvím aku stěrky.

Poté aku stěrku přiložíme k oknu a plynulým pohybem směrem dolů odsáváme vodu s nečistotami. Špinavá voda se rovnou odsává, a tak nikde nekape ani nezůstává ve spodní části okna, kde bychom ji museli utírat. Okno je většinou ihned průzračně čisté.

A když někde přece jen zůstane šmouha, jednoduše postup zopakujeme přímo na tomto místě. Všechna špinavá voda se shromažďuje v nádržce, kterou stačí po úklidu pouze vylít a vypláchnout. Vyhneme se tak těžkému kbelíku, plnému špinavé vody. Aku stěrka Kärcher si dokáže poradit i s výše položenými okny či prosklenými plochami bez štaflí. Díky volitelnému příslušenství jako je prodlužovací tyč, je možné mýt okna až do výšky 4 metrů. Navíc je velmi lehká, takže manipulaci s ní zvládne opravdu každý.

Dnešní trendy bydlení tak pro nás nejsou díky moderní aku stěrce žádnou překážkou. Více na www.karcher.cz a www.svetcisteni.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *