Osvětlete svou zahradu!

Kvalitní nábytek a květinová výzdoba. To je základ každé správné a útulné zahrady. Jenže proč si ze zahrady neudělat magické místo, které nebudete chtít opustit ani po setmění? Ať už pořádáte zahradní party, grilujete nebo si jen vychutnáváte chvíle klidu, zahradní osvětlení udělá z jakékoli činnosti nezapomenutelný zážitek.

 

Svítilny versus zahradní svítidla

Možná si říkáte, že přece jednoduše stačí, že máte osvětlené vchodové dveře u domu a vše ostatní není potřeba. Když už jdete v noci na zahradu, tak si holt vezmete svítilnu, nebo se spolehnete na svit měsíce.

Zahradní svítidla vám ale nemají jen usnadnit pohyb ve ztížených podmínkách, mají především nastolit příjemnou atmosféru. I když budete doma, nebudete se moct jednoduše odtrhnout od okna. Vaše zahrada totiž bude okouzlující.

 

Dekorativní osvětlení i solární svítidla

Pokud jste nadšený dekoratér, pak se na umístění zahradního osvětlení můžete náležitě vyřádit. Možností jaká použít světla a pro jaký účel je totiž hned několik. Venkovní osvětlení tak nemusí být jen nudnou záležitostí.

Ke kvalitnímu osvětlení větší plochy, například trávníku, můžete použít třeba LED reflektory, které rovnoměrně pokryjí požadovanou plochu. Je libo noční zahradní fotbálek? Proč ne.

Hledáte něco neotřelého a originálního? Pak zkuste svítící květináče a jiné svítící objekty, které vašim sousedům vyrazí dech. K vyznačení chodníku pak bohatě postačí stojací svítidla, která vás i v té největší tmě dovedou přesně tam, kam potřebujete.

K jezírku se zase hodí něco, co nebude příliš poutat pozornost. Ideální jsou skromná zápustná svítidla nebo ekologická solární svítidla, díky nimž navíc ušetříte na spotřebě energií.

V případě, že si rádi potrpíte na různé zahradní oslavy, ať už s rodinou nebo přáteli, pak byste rozhodně neměli zapomenout na oblíbené dekorativní a party osvětlení.

Stále populárnější jsou různé světelné řetězy i podomácku vyrobené lampy se svíčkami. V posledním případě je ale třeba dbát především na bezpečnost.

 

Zajímáte se o svítidla? Pak sledujte blog odborníků zde.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *