Jaké stínění do oken? Zkuste látkové rolety

Stínící prvky do oken jsou nezbytné v každé domácnosti a na výběr máme spoustu možností. Nejprve si musíme ujasnit, zda preferujeme stínící systém venkovní nebo vnitřní, samozřejmě tyto dva můžeme i zkombinovat. Na výběr máme žaluzie a rolety z různých materiálů, závěsy a záclony. Pozadu nezůstává látkové stínění.

Come back látkových rolet

Obyčejné a nehezké textilní rolety, které známe z dřívějška, už mají s těmi moderními pramálo společného. Dnes zažívají látkové rolety do oken come back společně s dalšími textilními prvky jako jsou pergoly, plisé, vertikální žaluzie nebo japonské posuvné stěny. Látkové rolety rozhodně nemusí být nudné, naopak, pořídit se dají v atraktivním designu, jemném nebo více nápadném, barevném i jednobarevném, se vzory i bez nich. Určitě se nemusíme bát výrazných barev, zejména v neutrálně laděném interiéru. Můžete s nimi vyřešit i stínění atypicky tvarovaných oken, zkrátka si je necháte vyrobit na míru.


Jak fungují látkové rolety a roletky

Látkové rolety dokážou regulovat průchod světla zvenčí a poskytnou dostatek soukromí. Navíc ozdobí interiér. Základní konstrukce je plastová nebo kovová, samotným materiálem je moderní textilie, většinou opatřená protiprachovou úpravou a také UV filtrem. Ovládají se snadno, ručně pomocí šňůrek, madel nebo táhla, i elektronicky, vyberete si způsob, který vám nejvíc vyhovuje.


Zatemnění nebo pouze zastínění?

U látkových rolet do oken si můžete vybrat, zda vám více vyhovující ty zastiňující, nebo chcete, aby dokázaly interiér úplně zatemnit. Vybrat si můžete velikost a tvar rolet, materiál, barvu, motivy i ovládání. Pokud chcete zajistit v pokoji tmu případně i přes den, určitě sáhněte po roletě zatemňující.


Typy montáže rolet

Rolety namontované na křídlo okna vytvoří s oknem kompaktní celek a můžete je mít staženy nezávisle na tom, jak se s oknem manipuluje. Rolety nad okno se instalují na strop nebo zeď před vnitřní část okna a jejich výhodou je nezávislost na přesných rozměrech oken.


Jak je to u střešních oken

Látkové rolety jsou častou volbou pro střešní okna. U nich je stínění často zapeklitou záležitostí, ale textilní rolety jsou cenově přijatelnou, funkční a zároveň dekorativní variantou. Zajistí nejen stínění, ale také zabraňují přehřívání podkroví.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *