Poskytujeme službu, kterou si zapamatujete!

Vyčištění koberců zajišťují díky profesionálnímu teamu pracovníků. Ve  společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. používají strojovou metodu, kterou čistí jak koberce, tak i podlahy.
 
Za dobu působnosti na trhu už jsme vyzkoušeli veškeré metody, kterými lze koberce čistit – extrakční, parní, suchou pěnou, atd. Ani jedna z metod se nedá ale považovat za plně kvalitní. Jsou také velmi levné, v čemž mnoho známých vidí výhodu, my ale vidíme řadu nevýhod, kvůli kterým tyto metody nepoptáváme.

První nevýhoda levných metod je ta, že s nimi nelze čistit silná znečištění a ta se velmi často vyskytují na veřejných místech, kde je vysoká frekventovanost osob, jež zanáší nečistoty z venku.

Pracovníci z firmy A SERVIS dokáží strojově vyčistit nejen koberce, ale i čalounění či sedačky. U extrakční metody je problém s tím, že při vstřikování chemie smíchané s vodou je okamžitě odsávána, protože odsávací hubice obsahuje v přední části trysku, která chemii vstřikuje do koberce.

Stane se to, že rozpuštění nečistot probíhá i po odsátí, ale po zaschnutí mohou nečistoty způsobit fleky a mapy, které nejdou při odsátí vidět. Pokud se objeví fleky, tak může být velmi obtížné napravit vzhled koberce i pro nás. Je velmi důležité vědět jaká chemie byla při extrakční metodě použita, aby koberec nebyl takzvaně zapraný.

Metoda čištění koberců suchou parou není taktéž vhodná na silná znečištění, protože se pára nedostane do úplné struktury koberce, ale na druhou stranu lze parou čistit bavlněné a perské koberce, které strojovou metodou čistit nemůžou, protože by je mohli poničit.

Se strojovou metodou máme zaručeno, že koberec vyčistí do úplné struktury. K dezinfekci a navázání nečistot využívají silně aktivní a velmi voňavou chemii, kterou nechají vždy několik minut působit. 

 

 

Chemie pronikne do hloubky kobercových vláken, kde se nachází nečistoty i roztoči a kompletně je zlikviduje. Používají kotoučový stroj, kterým vydrhnou kompletně celou plochu koberce a spolu s chemií a tím navážou nečistoty ze struktury koberce.

Až je celá plocha koberce dokonale vykartáčována, odstraní nejen navázané a vykartáčované nečistoty ze struktury koberce, ale také odstraní přebytečnou vlhkost, kterou vytvoří použitá chemie. Následné schnutí koberce je tak velmi krátké.

Je důležité nechat koberec odpočinout a nepoužívat jej, protože pokud by byl koberec mírně vlhký, tak by se do něj opět zanášely nečistoty, které by utvořily po úplném proschnutí fleky a mapy.

S firmou  A SERVIS LIPKA nemám obavy z omezení provozu domu, ale i firmy či provozovny, protože si sámi stanovíme, kdy bude koberec čištěn, protože firma nabízí flexibilitu a při vysoké rozloze koberce vše zajistí teamovou prací.

Je dokonce velmi vhodné o koberec pečovat častěji a čistit jej minimálně 1x – 2x do roka, záleží však na frekventovanosti místa a také na poloze. Obchody, které jsou v blízkosti vchodu do obchodního centra koberce nechávají čistit i častěji než 2x do roka, protože je sem zanášena špína z vnějších prostorů, zvláště když je nepříznivé počasí a prší nebo sněží.

Sami si nastavíme pro čištění koberců cyklus a A SERVIS nám zaručí, že žádným způsobem neomezí provoz naší firmy.  Toto zaručují i při čištění podlah strojovou metodou, které probíhá přibližně stejnou dobu jako čištění koberců.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *