Plánujete koupi nemovitosti? Svěřte se do rukou profesionálů, vyhnete se tak možným rizikům.

S ohledem na situaci na českém realitním trhu již není koupě nemovitosti považována jako konzervativní investice. Přesto se pro mnohé jedná o jednu z nejdůležitějších životních investic a je třeba postupovat velmi opatrně. V dnešní době totiž na potenciální kupce číhá více rizik než kdy dříve. Jaká to jsou a je možné se jim vyhnout?

Rizik, která nás v důsledku mohou připravit o statisíce, je při koupi nemovitosti hned několik. Nejčastěji se však setkáváme s tím, že nemovitost po právní stránce neexistuje nebo ji prodávající skutečně nedisponuje, ač je uveden v příslušném listu vlastnictví, je zatížena omezujícím věcným břemenem nebo jinými omezeními vlastnického práva případně je ve velmi špatném technickém stavu. Výjimkou ovšem nejsou ani situace, kdy prodávající není jediným vlastníkem a nemovitost může prodat jen se souhlasem ostatních vlastníků. Tyto rizika však lze eliminovat, a to fyzickou návštěvou nemovitosti a jejím pečlivém prostudováním na příslušném katastru nemovitostí. Ten je ze zákona veřejnosti přístupný a umožňuje každému prostudovat všechny údaje o nemovitosti a jejím vlastníkovi. Pozor je si však třeba dát i na účelové dezinformace například z médií, které mají mnohdy do pravdy daleko a na jejichž základě se nejeden kupec rozhodne do nemovitosti zainvestovat.

Přijde-li tedy na otázku celoživotních úspor, impulzivní rozhodnutí musí jít stranou. Na českém realitním a hypotečním trhu je totiž nutné se umět pohybovat a mít potřebné zkušenosti. A pokud je nemáme, je na místě vyhledat pomoc profesionálů, kteří dokážou rizika spojená s koupí nemovitosti zcela eliminovat.

Bohemian Estates, společnost nabízející komplexní řešení v oblasti správy a investic do rezidenčních a komerčních nemovitostí, na základě svých zkušeností identifikují dvě hlavní rizika, a to střet zájmů u makléře a nedostupnost nejlepších nabídek. Je potřeba myslet na to, že motivací makléře je především provize z uzavřeného obchodu, a není tak v jeho zájmu ukazovat negativní stránky obchodované nemovitosti. Bohemian Estates však pro klienty prověří vyhlédnutou nemovitost objektivně ze všech stran. Výhodou společnosti je i nepřetržitý monitoring trhu, a tak jsou veškeré vhodné nabídky klientům odesílány ihned po jejich zveřejnění.

Společnost se ale postará i o vyjednání slev a o prověření nemovitosti po technické stránce. Klienti poté obdrží inspekční protokol a sami se mohou rozhodnout, zda do nemovitosti budou investovat. Kontrola smluvní dokumentace je samozřejmostí.

Za službu přitom nezaplatíte nikterak závratnou sumu. Platí se totiž záloha ve výši 5.000,- Kč, která je vrácena, nenajde-li se vhodná nemovitost, a poté je účtován poplatek za realizaci nákupu ve výši 1 % z kupní ceny a 10 % z vyjednané slevy.

Pomineme-li značnou úsporu, je třeba myslet i na čas, který profesionálním vyhledáním a prověřením nemovitosti klienti získají. Nemusí totiž hledat a porovnávat nabídky na internetu a ztrácet čas odhalováním nejrůznějších technických a právních vad.

Služba vyhledání a prověření nemovitosti je tudíž určena všem, kteří si chtějí vybrat z nejlepších nabídek jako první a všem, kteří by se při koupi nemovitosti rádi vyhnuli nepříjemným překvapením a zároveň ušetřili. Vyhledávány jsou taktéž nemovitosti ve dražbách, kdy jsou ceny mnohdy až o 30 % nižší.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *