V létě vedro a v zimě se nedá vytopit – klasický problém má efektivní řešení

Celkem tradiční obrázek běžných rodinných domů potýkajících se s problematikou neefektivního nakládání s energiemi. V letních měsících se v místnostech pod pultovou střechou nedá vůbec existovat a s každým dalším nádechem máte stále větší pocit, že by to tak být nemělo. V zimě se pak objevuje zcela opačný scénář. Z krbu plápolají plameny a etavíra napomáhá s vytápěním. I přes to máte stále pocit, že se teplo v místnostech nedrží a to dokonce i přes přítomnost nově vzniklého systému zateplení fasády. Chce to se poohlédnout po efektivnějším způsobu zateplení domu.

Okna jsou nová, takže pozvolna propadáte domněnce, že je vše v pořádku. Nikoliv, jste obětí nemalého tepelného mostu, který je ve své podstatě natolik zřejmý, až se dokáže skvěle ukrýt před vaším zrakem.

 

Pultové střechy a prostor pod nimi – zajímejte se více

Už vás někdy napadlo se vrátit do školních let a osvěžit si hodiny oblíbené fyziky? Stačí, když se ponoříte k místům, kde nám bylo vysvětlováno chování teplého vzduchu. Stoupá vzhůru a přesně to dělá i v našich domovech.

Nezateplená část stropu a střechy je obrovskou vstupní bránou bez jakékoliv šance vyprodukované teplo zachytit. Proto se vám v létě potí čelo v místnostech v bezprostřední blízkosti pultové střechy. Dokážou jí rozpálit i první jarní paprsky a pak se nahromaděné teplo drží přímo pod střechou.

 

Řešení bez závratných investic

Nechte se inspirovat dalším alternativním způsobem zateplení a otevřete dveře novému obzoru. Foukaná minerální izolace je v porovnání s ostatními systémy několikanásobně levnější a svou návratnost má stanovenou do pěti let. Realizace za pomoci jednoho dělníka a míchacího stroje s transportní hadicí je další velkou výhodou. Dokážete si představit, že vám foukaná minerální izolace vyplní prostor mezi střechou a stropem během několika málo hodin a ihned efektivně funguje? Celistvost zamezuje vzniku tepelných mostů a navíc při realizaci nevzniká žádný odpad. Po třech hodinách nebude po nikom ani památky.

 

Více o foukané minerální izolaci?

Foukaná minerální izolace není určená k pochozím účelům, ovšem společnost IP Polná má řešení a dokáže na požádání vytvořit izolační podlahu s plně funkčními kročejovými vlastnostmi. Skvělou zprávou je i to, že se vám do izolace nezakousnou myši, jelikož jim minerální izolace vůbec nechutná. Materiál je z důvodu blízkosti střešního systému plně odolný i většímu působení vody.

 

Máte zájem o minerální izolaci?

Pokud by vás foukaná minerální izolace zajímala a máte zájem o podrobnější návrh celého postupu práce, objednejte si nezávaznou konzultaci ve vašem domě a nechte si zdarma provést oměření. Technik vám po chvilce sdělí přesnou částku zateplení. Stačí učinit první krok a zavolat na bezplatnou poradenskou linku nebo zaslat mail a objednat si technika do domu. Skvělou zprávou je, že i přes navýšený zájem se jaro stává nejlepší dobou pro objednání služeb. Po konci léta je takřka nemožné si termín sjednat dle vlastní volby. Zájemců je opravdu hodně.

 

Největší výhody foukané izolace

Mezi hlavní výhody foukané minerální izolace bezpochyby patří cena a rychlost realizace, která se odhaduje v závislosti na velikost stropu na několik hodin. Bez vedlejšího odpadu a chemikálií. S rychlou návratností a okamžitou úsporou nákladů za vytápění o 30 procent. Váš dům získá i mnohem větší požární odolnost a jednou pro vždy se zbavíte nepříjemných klimatických podmínek v místnostech pod střechou.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *