Plánujete zateplit panelový dům? Nezapomínejte ani na střechu!

Bydlíte ve starším bytovém nebo panelovém domě? Chcete společné finance na opravy a údržbu domu investovat tak, abyste snížili energetickou náročnost budov a tím snížili průměrné výdaje za spotřebu energií? Jestli ano, tak potom je zateplení domu tou správnou variantou, která velmi výrazně sníží zejména náklady na odběr energií na vytápění v zimě, které jsou nejvyšší. Ale nezapomínejte ani na zateplení střech, to je pro majitelé vrchních bytů také velmi důležité.

 

Bez zateplení půdy by majitelé vrchních bytů byli v nevýhodě

Jestli chcete opravdu komplexní zateplení, nemělo by zateplení půdních prostor bytových domů rozhodně chybět. Pokud se, tak budou znevýhodněni zejména majitelé vrchních bytů pod střechou. Teplo jim sice nebude unikat fasádou, ale stropem stále ano. Tyto byty už nad sebou nemají další vytápěnou místnost, která by jim teplo držela. Jak známo z hodin fyziky na základní škole, teplý vzduch stoupá vzhůru, takže uniká téměř bez užitku. V horkých letních dnech se prostory pod střechou zase přehřívají, takže teplo prostupuje naopak do bytu. Myslete na to a zateplete i půdy.


Máte na výběr různé možnosti i technologie

V oblasti zateplení půd bytových domů je na výběr hned několik různých technologií i materiálů. Každá metoda má své specifické vlastnosti. Samozřejmě, že vám bude zateplení půd nabízet i firma, která bude zateplovat celou fasádu. Na zateplení bude nejspíše využívat stejné materiály, jako na fasádu. Musíte ale myslet na to, že půdy bytových domů nejsou hladké fasády. Při zateplení pomocí deskových materiálů vzniká velké riziko nepřesností a netěsností, které by mohly vést k nedokonalé izolaci. Raději využijte spolehlivější a účinnější metodu zateplení půd na panelácích.

 

Minerální izolace Magmarelax je na půdy ideální

Foukaná minerální izolace Magmarelax se řadí mezi nejúčinnější metody zateplení půd obecně. Využívá se pro půdy rodinných domů, bytových domů i komerčních objektů, vždy se skvělými účinky. Ty jsou způsobeny především vynikajícími vlastnostmi izolačního materiálu a také technologií aplikace. Specialistou na Magramelax je na našem trhu společnost IP Izolace Polná, která zajistí aplikaci materiálu přesně a rychle. Výsledek bude dokonalý už za pár hodin.

 

Kompletní informace najdete na www.ippolna.czPřidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *