Plynové kotle Junkers: Získejte tepelný komfort za minimální cenu

Podzim právě začal, nicméně teploty venku už pomalu klesají. V interiéru se teplo drží delší dobu. Za krátký čas se ale bez vytápění neobejdeme. I z toho důvodu je zapotřebí myslet na revize stávajících zařízení, případně na to, jestli je vytápění opravdu ekonomické a efektivní. Pokud si mnozí z vás vzpomenou na minulou topnou sezonu a platby za energie, možná se odhodlají k tomu, že změní systém vytápění, případně nemovitost zateplí. My se v následujících řádcích zaměříme na způsob vytápění objektů.

 

Zdá se vám plyn příliš drahý? Není tomu tak

Spousta lidí má vysoké faktury za vytápění spojené s platbami za plyn. Nasnadě je tudíž tvrzení, že za vysokými částkami stojí právě tento typ topení. Cena plynu ve srovnání s tuhými palivy a elektřinou není přitom nijak převratná a rozdíly jsou minimální. Na vině je s největší pravděpodobností starý kotel. Máte-li jej 10 a více let, není se čemu divit. Jeho účinnost musí nezbytně padat pod kritických 50 %, a tak samozřejmě protopíte majlant. Moderní přístroje přitom dokážou vytopit stejné prostory rychleji a efektivněji. Faktury se tedy rapidně sníží. Jak ale mezi aktuálně nabízenými plynovými kotli vybírat?

 

Podle jakých aspektů volit nový plynový kotel?

Kritérií výběru nového plynového kotle je poměrně hodně. My se podíváme podrobněji na ta nejznámější.

 

Maximální výkon slibuje úsporu

Co se týká výkonu, je samozřejmě optimální co nejvyšší. Spočítat si výkonnost kotle není jednoduché. V potaz je nutné brát účinnost zařízení i plochu, kterou je zapotřebí opatřit teplem. Na internetu existuje spousta kalkulaček, většina ale nenabízí relevantní údaje. Ideální je využít služeb odborníků, a to například na Topenivodaplyn.cz.

 

Zjistěte si účinnost kotle

Tento údaje je u kondenzačních i konvenčních kotlů vždy uveden. Prodejce je fakticky povinný vás s ním seznámit. Nejmodernější přístroje atakují a mnohdy i přesahují hranici 80 %. Čím je účinnost vyšší, tím pochopitelně protopíte méně peněz. Se zvyšující se účinností je samozřejmě provoz kotle ekologičtější.

 

Design nelze opomíjet

Možná namítnete, že kotel se nachází většinou stejně ve sklepě. Přesto ale není od věci, když se na něj dá dívat jak ve stacionární, tak i v závěsné podobě.

 

Kotle Junkers – tradice spojená s vysokou kvalitou

Ať už hledáte konvenční nebo kondenzační kotle, rozhodně se vyplatí vsadit na světoznámou značku. Tu bezesporu představuje Junkers. Vždyť tento německý výrobce dodal na trh plynový kotel už více než před 100 lety, kdy se ještě standardně topilo uhlím! Způsobil tak nevídaný boom a přístroje této značky dodnes patří mezi absolutní špičku.

 

Naším tipem je Junkers CERACLASS

Kotle Junkers se vyrábí v různých řadách. Výbornou volbou je bezesporu Junkers CERACLASS. Kotel se vyznačuje kompaktními rozměry kompaktní rozměry 700×400×298 cm a také výkonem solidních 24 kW. Váží pouze 32 kg a typický je i maximální kompaktností a jednoduchostí konstrukce. Do jeho útrob se dostane technik odšroubováním pouhých několika šroubků.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *