Kdo by v létě myslel na zimu. Přes den nás sluníčko ještě hřeje, večery už jsou ale chladné a ať chceme nebo ne, musíme si přiznat že podzim už se pomalu začíná blížit. A s ním i příjemné večery strávené u krbu.
Jenže aby ty večery byly příjemné, musíme mít co do krbu nebo krbových kamen dát. Tedy si zajistit dostatek dřeva, nařezat a nasekat a skladovat ho v ideálních podmínkách. Suché dřevo shoří rychle, mokré naopak moc hořet nechce a spíše jen kouří. Místo klidného posezení u plápolajícího krbu se šálkem dobrého čaje v ruce tak neustále musíme vstávat a přikládat a snažit se udržet oheň v kondici. Často si tak raději odpustíme rozpálení krbu. Dřevěné brikety nám ale topení v krbu velmi zjednoduší. Jsou vyrobené z pilin a štěpků, mají vysokou výhřevnost a minimální odpad. Navíc nám odpadne nutnost stále se zvedat a chodit přikládat, protože dřevní brikety vydrží hořet několik hodin, což je v porovnání se dřevem mnohonásobně déle.
K výrobě briket se využívá odpad z dřevozpracujících závodů. Piliny a dřevní štěpky se v průmyslových sušičkách zbaví vlhkosti a poté se, bez jakéhokoli použití chemických sloučenin, lepidel nebo pojiv, pod vysokým tlakem lisují do požadovaného tvaru válce nebo kvádru. Na stejném principu se vyrábí i dřevní pelety, které jsou vhodné pro topení v kotlích a k vytápění objektů. Ty se lisují do tvaru drobných válečků, aby se mohly používat i v automatických podavačích. Ke kotli tak nemusíte chodit několikrát denně, jako tomu bývalo u kotlů na uhlí. Stačí jen několikrát za týden vše překontrolovat a případně vynést popelník, i peletky ale mají minimální odpad.
Když pak přijdeme prokřehlí zvenku, jsme rádi za teplo které doma máme. Dřevěné brikety a pelety nám umožní pohodlné a snadné topení a ušetří náš čas i energii. A při nákupu mimo hlavní topnou sezónu nebo v akční nabídce často také i naši peněženku.