Voda upravená filtrem: čím je tak odlišná?

Čistou vodu nemusíme nikde složitě shánět, alespoň ne v našich podmínkách. Otočíme kohoutkem a ona teče z vodovodu. Přesto nám však mohou vodní filtry pomoci k ještě čistější vodě.

 

Hrozba dehydratace

Pitná voda ve vodovodním řádu je vhodná k pití, mimo to s ní ale také myjeme nádobí, sprchujeme se a pereme v ní prádlo. Čističky jsou sice na vysoké úrovni a používají moderní technologie, nejednou nás ale napadne, zda dokáží vodu skutečně dokonale vyčistit od všech škodlivin a látek, které v ní nemají co dělat. Pít ji musíme, bez vody jednoduše nepřežijeme. Když náš organismus nemá dostatek vody, začnou se projevovat první příznaky dehydratace. Pobolívá hlava, jsme unavení a malátní, později se zpomalí metabolismus a celkové zásobení těla kyslíkem. Vodu často nepijeme pro to, že nám její chuť nevyhovuje, s tím si ale umí poradit filtry na úpravu pitné vody. Zdravý životní styl nepodporuje konzumaci limonád a sladkých nápojů, které jsou plné chemických barviv a konzervantů, naopak je preferována právě čistá voda jako nejpřirozenější zdroj tekutin.

 

Chuť je důležitá

Skvělou chuť pitné vody zajistí vodní filtry, které v ní ponechají látky prospěšné zdraví, ale nečistot a škodlivých látek ji zbaví. Vápník, jód nebo hořčík a jiné látky tak ve vodě zůstanou, těžké kovy, pesticidy, antibiotika, chlor nebo hormony z ní vodní filtr odstraní. Upravená voda má výbornou chuť, kterou si oblíbí i děti, u nichž je často právě chuť důvodem, proč vodu odmítají pít. U dětí je ale pitný režim ještě důležitější, než u dospělých, často tak raději ustoupíme, když vypijí alespoň něco v podobě slazené šťávy nebo limonády, než aby nepily vůbec.

Upravená voda je kvalitní, opravdu čistá a chuťově výborná, máme navíc jistotu, že pro sebe i své děti děláme to nejlepší bez škodlivin. Pravidelný pitný režim se pak postará o bezproblémové fungování našeho těla.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *