Inspirace: 3 koupelny, kterým vévodí nadčasové dlažby na podlaze i na stěně

Toužíte po koupelně plné nadčasové elegance? Vsaďte na dlažby v imitaci přírodních materiálů, jako je mramor, kámen, ale také třeba beton. Dlažby z keramiky se dají položit i na stěnu jako obklad, snadno se čistí a jejich pokrokový design nikdy nevyjde z módy. Inspirujte se 3 realizacemi koupelen. Jeden zákazník zvolil do koupelny dlažbu v imitaci mramoru, druhý dlažbu v imitaci betonu a třetí dlažbu v imitaci kamene. A který design byste upřednostnili vy?

 

1. Koupelna má luxusní atmosféru díky dlažbě v imitaci mramoru ve velkém formátu. Zákaznice si pochvaluje snadnou údržbu

Toužíte po nadčasové koupelně s nádechem luxusu? Nic vám vaše přání nesplní lépe než keramická dlažba imitující mramor, navozující luxusní atmosféru. Přesně po takové koupelně toužila i jedna ze zákaznic společnosti M.B.KERAMIKA, kterou v sortimentu firmy nejvíce zaujala dlažba v imitaci mramoru s názvem Canova. Zákaznice ji nechala položit i jako obklad na stěnu, zvolila barevnou kombinaci čokoládově hnědá – krémová.

Zákaznice má v koupelně dlažbu v imitaci mramoru Canova, která je položena i na stěně jako obklad.

Proč si zákaznice vybrala imitaci mramoru ve velkém formátu 120×240 cm? „Protože kresba mramoru na velkém formátu dokonale vynikne. Mezi velkými dlaždicemi je méně spár než mezi menšími obkladačkami. A platí: čím méně spár, tím lepší údržba. Dlaždice stačí otřít mokrým hadříkem a vyleštit jako zrcadlo,“ pochvalovala si zákaznice.


Detail koupelny zákaznice, jejíž dominantou je dlažba imitující mramor.

 

Tato zákaznice nakoupila dlaždice v imitaci mramoru přes online centrum z pohodlí svého domova

Zákaznice neměla možnost osobně navštívit jedno z pěti studií firmy, využila proto příležitosti nakoupit přes online centrum, které rádi využívají lidé z celé republiky. Specialisté M.B.KERAMIKY pomáhají zákazníkům na dálku z pohodlí jejich domova s výběrem dlažeb a obkladů stejně pečlivě jako při osobní návštěvě studia. Pro inspiraci posílají fotografie a videa produktů, k některým obkladům a dlažbám zasílají vzorek zdarma a radí i s technickým řešením. Možná je i osobní návštěva na místě realizace u zákazníka.

Dlažbu v imitaci mramoru má zákaznice položenou i ve sprchovém koutu.

 

2. Chtěl jsem čistý a jednoduchý design, říká zákazník, který dal ve své koupelně hlavní slovo dlažbě v imitaci betonu a dekoru dřeva

Hledáte do koupelny nadčasový obklad, který bude ladit ke všemu? Dokonalým řešením může být dlažba imitující beton, která se hodí ke každému přírodnímu materiálu či imitaci. Zákazník M.B.KERAMIKY zvolil pro svou podkrovní koupelnu stylové řešení. Keramickou dlažbu v imitaci betonu Ark ve formátu 60×120 cm nechal položit jako obklady na stěnu. Betonový design zkombinoval s dlažbou v imitaci dřeva. Tu nechal položit na podlahu, včetně sprchového koutu.

Dlažbu v imitaci betonu má zákazník položenou na stěně jako obklad.

„Chtěl jsem, aby koupelna působila jednoduchým, čistým a nadčasovým dojmem. Proto jsem zvolil kombinaci imitace betonu s imitací dřeva. Vzhledem k šikmému stropu působila koupelna před pokládkou obkladů a dlažby poměrně stísněně. K optickému zvětšení napomohl velký formát dlažby v imitaci betonu, položen na stěně,“ popsal zákazník.

Chtěli byste se o této realizaci dozvědět více? Detailnější informace a inspirativní fotografie najdete v článku zde.

Zákazník ve své koupelně zkombinoval dlažbu v imitaci betonu s dekorem dřeva.

 

3. Dlažba v imitaci kamene dostala přednost před přírodním kamenem. „Je vhodnější pro podlahové vytápění,“ říká zákazník

Chtěli byste nadčasovou koupelnu, ze které bude vyzařovat přírodní atmosféra? Inspirovat se můžete zákazníkem M.B.KERAMIKY, který si pro svou rekonstruovanou koupelnu vybral dlažbu v imitaci kamene. Jmenuje se Frame a i v tomto případě ji zákazník nechal položit na podlahu i na stěnu jako obklad. Na stěně má dlažba formát 90×45 cm.

Zákazník má dlažbu v imitaci kamene položenou na stěně i na podlaze.

„Větší formát se mi líbí proto, že textura kamene na něm vynikne mnohem lépe než na menších dlaždicích. V koupelně je zároveň mnohem méně spár,“ zdůvodnil svůj výběr zákazník, který má ve zbylé části domu položen přírodní kámen. Imitaci kamene do koupelny upřednostnil z důvodu snadné údržby a vhodnosti pro podlahové vytápění. Pochvaluje si, že keramická dlažba je z hlediska designu nerozeznatelná od pravého přírodního materiálu.

Dlažba v imitaci kamene ladí v koupelně s bílým nábytkem.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *