Posuvné nebo otočné interiérové dveře?

Předtím, než se vůbec začnete zabývat tím, jak zařídit místnosti ve vašem novém domově, je třeba vybrat interiérové i vchodové dveře. Jaký typ pro vás bude nejvhodnější a z jakého materiálu by měly být kvalitní dveře vyrobeny? Poradíme vám.

Stará dobrá klasika

V interiéru se nejčastěji setkáváme s klasickými otočnými dveřmi, tak jak je známe již od pradávna. Ty jsou zavěšeny na 2-3 pantech a otevírají se do prostoru místnosti či chodby. Tento typ dveří nabízí nejširší možnosti využití a nejpropracovanější systém. Skvělé je také utěsnění, a tím i izolace místnosti od okolního hluku. Pokud se rozhodnete pro sázku na jistotu a osadíte jimi domácnost, budete mít dále na výběr mezi jednokřídlou a dvoukřídlou variantou a mezi dveřmi pravými a levými. Rozlišujeme je podle toho, na které straně se při otevírání k sobě nachází panty. To je klíčová otázka, chcete-li, aby vám dveře sloužily co nejlépe. Myslete na to, že interiérové dveře by při otevření neměly narážet do vybavení místnosti. Naopak je žádoucí, aby vám umožnily dostat se snadno tam, kam potřebujete – tedy například k umyvadlu nebo k vypínači. Ten by měl být umístěn na straně kliky, abyste dveře nemuseli obcházet a dlouze tápat.


Posuvné dveře šetří prostor

Do módy se v posledních letech dostávají posuvné dveře, a to především proto, že šetří prostor. I v tomto případě existují dva typy. Pokud teprve stavíte, máte vyhráno: můžete se rozhodnou pro posuvné dveře do pouzdra. Pouzdro je nutné zasadit přímo do zdi, proto při výměně stávajících dveří bohužel nebudete mít tuto možnost k dispozici. Při stavbě je třeba myslet na to, jaká bude tloušťka dveří, a tomu přizpůsobit velikost pouzdra. Posuvné dveře do pouzdra dokážou ušetřit opravdu hodně místa, takže budete moci využít celou plochu kolem stěny pro rozestavění nábytku. Mezi jejich další plusy patří tiché zasouvání i doraz. Posuvné dveře do zdi bývají zavěšené v garnýži. Jedná se o něco méně elegantní řešení, nicméně je lze využít i ve starých bytech. Také ony výrazně šetří místo, propouštějí však o něco více průvanu a nemají tak dobrou zvukovou izolaci, nedoporučují se tedy do ložnic, pokud máte lehký spánek.


Skládací dveře jsou vhodné do těch nejmenších místností

Kromě předchozích dvou typů existuje ještě třetí možnost. Skládací dveře jistě znáte, protože u nás jistou dobu bývaly velice populární, především kvůli jejich nízké ceně. Plastové skládačky nabízely také úsporu prostoru, byly však hlučné, snadno se poškodily, a o nějaké zvukové izolaci místnosti nešlo vůbec mluvit. Dnes se však již vyrábí kvalitní, designově povedené skládací dveře s hladkým mechanismem otevírání. Podívejte se po těch z dřevěných lamel, budete možná příjemně překvapeni. Toto řešení je vhodné do malých prostor, jako např. komory, spíže, WC nebo šatny.


Nejdůležitější je kvalita

Ať už jste se rozhodli pro interiérové či vchodové dveře jakéhokoliv typu, záležet by vám mělo především na kvalitě. Vsaďte na společnost Grimax, která se opírá o téměř 20 let zkušeností na trhu. Může se proto pochlubit mimo jiné výhradním zastoupením některých značek na našem trhu a bleskovými dodacími lhůtami. Prohlédněte si v jejich nabídce například dveře Vasco doors z dřevěného masívu, které představují nejen sofistikované designové řešení, ale nadto vám vydrží prakticky na věky. Již za 14 dní je budete moci mít doma! Potřebujete si vše okouknout „na živo“? Pak navštivte některou z poboček firmy Grimax, kde vám rádi poradí.
Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *