Potřebujete zateplit šikmou střechu? Žádný problém!

Drtivá většina moderních i starších rodinných domů disponuje klasickou šikmou střechou. Možná si budete říkat, že je její zateplení zbytečné, avšak v dnešním článku vám představíme hned několik důvodů, proč střechu izolovat. Zejména v letních měsících izolaci oceníte, neboť si vytvoříte prostor, kde budete v relativním chladu moci přečkat nesnesitelná vedra.

 

Proč střechu zateplovat?

Ochlazení domácnosti bude primárním tématem zejména v letních měsících, kdy se teploty šplhají k velmi vysokým hodnotám. Použitím izolace tento problém velice snadno vyřešíte. Dokážete tak ochladit interiér domácnosti o několik stupňů. Dalším důvodem je zabránění únikům tepla. Foukaná izolace nepustí teplo nejen do vaší ložnice, ale ani do dalších místností. V létě se vám tak bude daleko příjemněji spát.

 

Jak probíhá zateplení šikmé střechy?

Zateplení šikmé střechy probíhá za plného provozu domácností. Vše probíhá naprosto bez hluku a nečistot. Ani nepoznáte, že se na vaší půdě pohybují zkušení technici, kteří vaši střechu zateplují. Izolace je aplikována pomocí hadice, protože se jedná o izolaci foukanou. Technologie Magmarelax tak vytvoří jednu celistvou izolační vrstvu, díky čemuž nebude unikat žádné teplo.

 

Získáte tím nový obytný prostor

Zateplením šikmé střechy můžete navíc získat další obytný prostor, čímž pouze zvýšíte hodnotu vaší nemovitosti. Při zateplení je možné vytvořit dokonale rovnou podlahu vytvořenou pomocí konstrukce z OSB desek. Díky tomu se bude dobře uklízet a udržovat. Minerální vata je aplikována přímo do podlahy, takže je prostor půdy okamžitě připraven k používání. Vy si v něm pak můžete vytvořit například dětské pokojíčky nebo pokoje pro hosty. To už je pouze na vás.

Zateplením domu ušetříte nemalé částky za vytápění, a ještě získáte nový obytný prostor. Izolace šikmé střechy se tak skutečně vyplatí.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *