Přečtěte si, jak vyhrát nerovný boj s plísní na fasádě

Plíseň patří mezi největší a bohužel nejrozšířenější formy znečištění fasády. Daří se jí téměř všude, ale nejvíce ve vlhkém prostředí v kombinaci s bezvětřím a minimem slunečních paprsků. Jestliže na takovém místě stojí i váš dům a pozorujete, že se na fasádě začíná objevovat nechvalně proslulá ”mapa”, neměli byste dlouho vyčkávat. Pusťte se do boje s plísní ještě předtím, než se rozšíří po celé ploše. Alfou a omegou dlouhodobě čisté fasády je pravidelné čištění a ochrana formou protiplísňového nátěru. Nepřestávejte číst a dozvíte se, jak docílit stoprocentního výsledku.

Plíseň rozhodně nepodceňujte. Jen málokterý mikroorganismus je tak přizpůsobivý a rychle se množící jako právě tato houba. Pokud ji dáte šanci, rozroste se doslova od základů až po střechu. Tomu však můžete poměrně snadno zabránit vhodně zvoleným nátěrem.

 

Nátěry proti plísním fungují na následujícím principu:

termoizolační antikondenzační nátěr – tyto nátěry fasád zajišťují, aby nedocházelo ke vzniku tepelných mostů, tedy míst s rozdílnými teplotami. Jakmile se na fasádě přestanou vyskytovat tyto jevy, nebude docházet ke srážení povrchové vody. Plíseň nedostane vlhkost, kterou potřebuje.

nátěr měnící iontovou rovnováhu plísně – nátěr na princip této technologie způsobuje destrukci plísně v momentě, kdy přijde do kontaktu s daným povrchem.

Výběr konkrétního protiplísňového nátěru samozřejmě podmiňují i další faktory. Například příčiny vzniku písně a umístění domu. S tím vám jistě ochotně poradí odborník, který v případě potřeby zajistí důkladné vyčištění fasády a postará se i o aplikaci kvalitní nátěrové hmoty s ochranným efektem.

Spoustu dalších informací o problematice plísní a čištění povrchů

najdete na www.cisteni-fasad-ars.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *