Překvapilo vás chladné počasí? Ještě není pozdě připravit dům na pořádnou zimu!

Letošní počasí konce prázdnin patří k nejchladnějším za posledních několik let a podle předpovědí už se letos vyšších teplot nedočkáme. Mnoho majitelů rodinných domů bylo náhlým příchodem chladných dnů překvapeno a možná jste i vy zjistili, že izolační schopnosti vašeho domu jsou zase o něco menší, než v loňském roce. Ale u rodinných domů je velmi důležité, aby byly schopné udržet si teplo uvnitř. Pokud ne, topná sezona by vás mohla vyjít na mnohem více peněz, než jste zvyklí. Ještě ale není pozdě na to, abyste svůj dům na zimu připravili.
 
Logicky se zamyslete nad tím, kudy uniká nejvíce tepla
Základem úspěchu při zateplení objektu je správná volba zateplení. Možností zateplení je totiž v současnosti na našem trhu hned několik. I když už do začátku topné sezóny moc času nezbývá, není třeba dělat unáhlená rozhodnutí, ale nad správnou volbou se důkladně zamyslet. Zejména si uvědomte, kudy vám z interiéru rodinného domu uniká největší množství tepla. Na zjištění nejsou potřeba žádné speciální měřící přístroje, ale základní znalosti z hodin fyziky prvního stupně základní školy. Studený vzduch se drží u země a teplý vzduch stoupá vzhůru, ke stropu. Pokud nemáte zateplené stropy rodinného domu, tak právě tudy uniká velmi podstatná část tepla. Zateplení stropu je tedy tou správnou variantou.

 
Zateplení stropů a půd v porovnání se zateplením fasády
A jak vychází zateplení stropů a půd v porovnání se zateplením fasády? Zateplení fasády je investicí v řádech sta tisíc korun a více. Zateplení stropů je až desetinásobně levnější. Zateplení stropů dokáže snížit výdaje na vytápění až o 30%, takže přibližně stejně, jako zateplení fasády. Návratnost investice je mnohem rychlejší, v řádech let. U zateplení fasád je návratnost v řádech desetiletí. Je ovšem zapotřebí vybrat ten správný materiál. Ideální volbou v současnosti jsou foukané minerální izolace. Specialistou na tento druh izolací je společnost Foukané Izolace s.r.o. Pro zateplení využívá izolační materiál se skvělými tepelně-izolačními účinky. Ten na podlaze půdy vytvoří souvislou izolační vrstvu bez mezer, kterými by teplo mohlo unikat.
 
Detailní informace o společnosti najdete na www.foukaneizolace.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *