Proč je výhodné investovat do zateplení stropů a půd v rodinných domech?

Z veškerých stran se na nás valí doporučení a rady, jak a do čeho rozumně investovat v oblasti rodinných domů. Některé rady a tipy ale určitě nemají takovou funkci a účinnost, aby si zasloužily vyšší pozornost. My se v dnešním článku budeme soustředit na konkrétní investici v oblasti rodinných domů, která si svou pozornost ale zajisté zaslouží. Mluvit se bude o zateplení stropů a půd pomocí foukané izolace.

Proč zrovna stropy a půdy?

Nejprve si prozradíme, proč právě zateplení stropů a půd je pro rodinné domy tak účinné. Vysvětlení je banální a všichni ho známe. Je totiž stavěno na základních fyzikálních zákonech, které jsme se učili již na základní škole. Teplý vzduch nemá tak vysokou hmotnost a tudíž postupuje směrem vzhůru. To platí i pro teplý vzduch od topení v domě. Ten tak stoupá směrem ke stropu. Když ho strop nedokáže zastavit, tak uniká téměř bez užitku a je nutné ho opakovaně nahradit. Jestli stropy zateplíte dostatečně moderní izolací, vzduch nebude moci následně unikat a v interiéru se udrží mnohem déle.

Proč právě foukaná izolace?

Existují dvě základní technologie zateplení půd. Tou první je zateplení podporou deskových materiálů. Některé půdy jsou ale členité a často i složitě přístupné. U pokládky deskových izolačních materiálů tak hrozí vysoké riziko nekvalitní pokládky a vzniku tepelných mostů. Naproti tomu foukané minerální izolace na ploše půdy vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů. A to i v případě členitých nebo nedobře přístupných míst.

Jedním z největších specialistů je společnost Foukané Izolace s.r.o.

V tomto směru na našem trhu v současnosti působí hned několik firem. Pouze málo z nich ale dosahuje takových kvalit, jako právě Foukané Izolace s.r.o. Ta má na svém kontě více, než 18 let zkušeností a pro svou práci využívá technologie a materiály té nejvyšší kvality. Foukaná minerální vlna společnosti má ideální izolační vlastnosti, nenasakuje je protihořlavá, nesléhavá a odolává plísním, houbám a škůdcům.

Detailní informace najdete přímo na www.foukaneizolace.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *