Hliníkové dveře mají ideální vlastnosti i pro rodinné domy

Plast nebo hliník? Tuto otázku si klade většina majitelů rodinných domů, kteří plánují realizaci nových oken. Stále častěji si ale kladou tuto otázku i zájemci o nové vstupní dveře. I vstupní dveře do domácnosti mohou být vyrobeny z plastu, dřeva nebo hliníku. Dnešní článek zaměříme především na dveře z hliníku, které byly až donedávna využívány spíše na komerčních a průmyslových objektech. Přednosti tohoto materiálu jsou ale ideální také pro rodinné domy.

 

Hlavní a největší předností je pevnost

Hliníkové dveře se mohou pyšnit především svou vysokou pevností. Pokud budeme porovnávat plastové dveře a dveře hliníkové v odolnosti, jednoznačně zvítězí hliníkové. Samotný výrobní materiál je několikanásobně odolnější. To se týká jak odolnosti proti opotřebení, tak samozřejmě odolnosti proti poškození nárazem. Pokud máte rádi bezpečnost své domácnosti, měli byste se nad investicí do hliníkových dveří zamyslet. Pokud budeme porovnávat hliníkové dveře s těmi ocelovými, tak hmotnost hliníkových je podstatně nižší.

 

Izolační hodnoty na nejvyšší úrovni

Izolačním vlastnostem jednotlivých částí staveb je v současném stavebnictví věnována opravdu výrazná pozornost, a pro oblast vstupních dveří to samozřejmě platí také. V zimním období by měly dveře bránit vstupu mrazivého vzduchu dovnitř a teplo naopak udržet. V létě zase dveře musí bránit přehřívání interiéru a v místnosti udržovat příjemné klima. Moderní hliníkové dveře od kvalitních výrobců přesně těchto vlastností dosahují.

 

Další vlastnosti vhodné pro rodinné domy

Mezi další unikátní vlastnosti hliníku patří jeho pevnost, a to i v případě větších rozměrů. Dále hliník je už ze své podstaty nehořlavým materiálem, takže se skvěle hodí i do domácností, které kladou vysoké nároky na protipožární vlastnosti. Hliník je také jedním z mála nekorodujících kovů. Nemusíte se tedy bát, že by po čase ztrácel působením rzi své vlastnosti.

 

Detailní informace o námi nabízených dveřích z hliníku najdete přímo na stránce www.hlinikoveokno.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *