Dokážete si koupit vhodná krbová kamna bez nápovědy

Když si jdete koupit stůl do své pracovny je to mnohem jednoduší, než když zakupujete krbová kamna. Stůl se vám musí líbit, projít dveřmi a skvěle zapadnout do nastaveného interiérového konceptu. U krbových kamen je to mnohem složitější. Samozřejmě si nalezznete taková, která se vám budou nejvíce zamlouvat i po designové stránce, nesmí se však opomenout na další důležité záležitosti a klíčové faktory. Při výběru se zaměčujeme především na jejich maximální výkon. Ještě před tím si dobře rozmyslete, jestli máte zájem o kachlová, plechová. Plechové se rychleji nahřejí, kachlové zase vydrží déle hřát.

Krbová kamna a tři důležité otázky

Ještě před tím, než se rozhodnete vložit investici do rukou jakékoliv specializované prodejny, si musíte zodpovědět tři základní otázky, bez nichž se výběr kamen stane jen střelbou naslepo. Víte jakou účinnou výšku a tah má váš komín.

Rovněž nesmíte zapomenout zohlednit průměr sopouchu neboli kouřovodu a jak velký prostor je třeba vytápět. V případě, že se rozhodujete pro nákup krbových kamen do starého domu, budete potřebovat nejméně dvakrát tak větší výkon, než je tomu u novostaveb.

Příliš silná kamna a naopak

Pokud do svého domu zakoupíte kamna z nevhodně nízkým výkonem, budete se soustavně potýkat s přetěžováním samotných kamen. Neustálé přehřívání z důvodu nedostatečného výkonu kamen vede k jejich znehodnocení a zkrácení životnosti.

Pokud se naopak rozhodnete koupit mnohem výkonější krbová kamna než je zapotřebí, budete soustavně bojovat s přetopením objektu a místností. To pak uživatele vede ke snížení přikládání paliva. Nejen že tato strategie vede k vyšší kouřivosti, ale také kamna nebudou fungovat tak, jak mají.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *