Proč tak rychle stoupá obliba vinylové podlahy?

Při výběru podlahy do domácnosti se porovnává mnoho odlišných kritérií. Zkoumá se kvalita podlahového materiálu, celkový design, odolnost povrchové úpravy, tlumení kročejového hluku, vhodnost při využití s podlahovým vytápěním, rychlost pokládky a samozřejmě také nabídka dekorů a designů. Ve všech těchto odvětvích je vinylová podlaha na velmi vysoké úrovni. Právě proto je v současnosti do domácností tolik oblíbená.
 

Z jakého materiálu jsou vyrobeny vinylové podlahy?

Vinylová podlaha je vyrobena z umělého materiálu a je velmi podobná klasickému PVC. S klasickým linem, jaké znáte ze starých domů si ale vinylové podlahy rozhodně nepleťte. Moderní vinylové podlahy jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a pomocí prvotřídních technologií, které jim dávají nadstandardní parametry. Odolnost podlahy je v porovnání s linem i některými ostatními podlahovými materiály také vysoká. Většina výrobců garantuje životnost 10 let, ale při správné údržbě může být mnohem delší.

 

 

Nepoznáte rozdíl mezi přírodním dřevem nebo kamenem

Vinylové podlahy jsou nabízeny s povrchovou úpravou, kterou tvoří imitace přírodních materiálů, jako je dřevo nebo kámen. Vysoce kvalitní technologie povrchové úpravy a designu dodávají vinylovým podlahám opravdu přírodní vzhled. Na první pohled nepoznáte, že pod vámi leží vinylová podlaha, ale budete si myslet, že je pod vámi opravdu přírodní dřevo.

 

Pokládka a údržba jsou také snadné

U každého druhu podlahy rozhoduje také pokládka a údržba. Pokládka vinylové podlahy je jednoduchá a zvládne ji i šikovný domácí kutil. Některé druhy vinylové podlahy se mohou pokládat, jako plovoucí podlaha a jiné se lepí celoplošně. V obou případech se jedná o jednoduchou pokládku. Povrchovou úpravu tvoří u vinylových podlah speciální PUR vrstva. Ta zabraňuje poškrábání podlahy, jejímu opotřebování a také zajistí velmi snadnou údržbu a mytí. Kompletní výběr hledejte u spolehlivých prodejců.

Specialistou pro vinylové podlahy je na našem trhu www.dvpodlahy.com. Zde se navíc dozvíte kompletní informace o vinylových podlahách. 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *