Proč uvažovat o infrasauně?

infrasauna-2
Infrasauna je speciální typ sauny, který do světa saunování přinesl velké pozitivní novinky. Jednou z těch nejdůležitějších je to, že infrasauna otevřela možnost užít si potící proceduru takřka všem. Víme, že tento produkt se na našem trhu stále setkává s velkým množstvím pochyb a nedůvěry, což způsobuje hlavně obrovský, nepřehledný výběr z výhřevných infrakabin, u kterých se dá těžko rychleji zorientovat, který produkt je kvalitní a který naopak vůbec. Avšak pojďme si výhody infrasauny trošku přiblížit – třeba zhodnotíte, že toto pátrání stojí za to. Představíme si hlavní důvody, proč byste o infrasauně měli uvažovat i vy.
 
1. příjemnější pro většinu
Infrasauna umožňuje saunování i při nižší teplotě, což je její velkou výhodou. Klasická sauna představuje pobyt v prostředí, vyhřátém na vysoké teploty a na to bohužel ne každý lidský organismus je stavěný. Díky infrasauně si tak může pobyt v sauně užít i ten, kdo má pobyt v běžné sauně zakázaný (kardiaci, astmatici apod). Teplota v infrasauně se pohybuje do 60 ºC, což je pro lidský organismus daleko méně náročné. Infrateplo má navíc na lidský organismus velmi řadu velmi pozitivních účinků.
 
infrasauna-2
 
2. pro efektivní pocení, zahřátí i krátkodobou rehabilitaci
Infrasauna je připravena pro potící proceduru po cca 10 minutách nahřívání. Je vhodná jak pro plnohodnotnou potící kúru, tak pro krátký pobyt, kdy si potřebujete například nahřát a uvolnit bolavá záda – v takovém případě stačí sednout si do infrasauny klidně i v oděvu a strávit zde čas do pocitu potu. Kvalitní infrateplo (tzn. infratechnologie, pracující na optimální vlnové délce) má velmi cenné rehabilitační účinky a s problémy, jako jsou bolavá záda, natažené svaly, ztuhlé klouby aj., umí opravdové zázraky.
 
3. nižší náklady na provoz i realizaci samotnou
Provoz infrasauny je oproti klasické sauně podstatně levnější. Navíc není třeba zřizovat odpočívárnu ani místo pro ochlazování – po potící kúře, která probíhá v kuse, je infrasauna-4bohatě dostačující vlažná sprcha, která navíc nechá infrateplo dokončit svou rehabilitační práci. Infrasaunu je možné umístit téměř kamkoliv – stačí zajistit rovnou podlahu s jakoukoliv krytinou (infrasauna má vlastní samonosnou podlahu) a přívod elektřiny, kdy ve většině případů je plně dostačující běžná zásuvka (230 V).
Kvalitní infrasauny přináší na český trh společnost Vital Trend s.r.o., která navíc vyrábí všechny typy saun na míru. Nabízí sauny, které jsou vybaveny německými keramickými infrazářiči značky Elstein (využívanými např. v inkubátorech). Ty pracují na vlnové délce infrazáření v průměru kolem 9,4 mikronů, což je optimální vlnová délka pro lidský organismus a zároveň celé „tajemství“ správné infrasauny. Mnoho lidí se totiž mylně domnívá, že teplota je to, co dělá infrasaunu infrasaunou, avšak není tomu tak – právě vlnová délka je to, co z ní dělá velkého léčebného pomocníka nebo naopak jen výhřevnou, v horších případech až škodlivou infrakabinu. Nejjednodušším vodítkem při výběru je informovat se u výrobce na přesný název infratechnologie a nechat si k ní předložit dokumentaci se zdravotním osvědčením, že tato infratechnologie může být užívána pro rehabilitační a zdravotní účely. Poté už vám nic nebrání v tom užívat si relaxaci a rehabilitaci třeba i v pohodlí vašeho domova.
 
Více informací najdete na www.vital-trend.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *