S FAKRO to jde úsporně a ekologicky!

FAKRO patří mezi přední výrobce střešních oken na světě. Společnost nabízí široký sortiment výrobků, které jsou zárukou pohodlného a komfortního bydlení v podkroví.V zájmu snižování provozních nákladů budov a s cílem chránit životní prostředí zavedla společnost FAKRO speciální energeticky úsporné výrobky. Co na ně říkáte?
 
Inovativní konstrukce zárukou vysoké úspory
solarNovinkou je super energeticky úsporné střešní okno jménem FTT U8 Thermo. Okno má inovativní konstrukci, která zaručuje úsporu energie. Okno FTT U8 Thermo bylo projektováno s velkým ohledem na požadavky pasivního stavebnictví. Konstrukce má tříkomorové zasklení U8, které je osazeno ve speciálně vyprojektovaném rámu křídla. Rám křídla byl konstruován ze širších dřevěných profilů. Tato Speciální konstrukce minimalizuje vznik tepelných mostů a zaručuje celkově lepší izolační vlastnosti okna a tak přináší i úsporu energií. Okno FTT U8 Thermo se dodává a montuje výlučně s lemováním EHV-AT Thermo, které umožňuje zateplení střešního okna v prostoru nad laťováním.
 
Světová jednička
Okno FTT U8 Thermo je nejvíce energeticky úsporné střešní okno na světě se součinitelem prostupu tepla Uw=0,58W/m2K. Velký pozor je nutné dávat při jeho montáži, protože je velmi nezbytné, aby mezery mezi oknem a laťováním byly důkladně vyplněny termoizolačním materiálem. K tomuto účelu slouží izolační speciální sada XDK, kterou je okno vybaveno. Termoizolační materiál je vyroben z přírodní, speciálně impregnované ovčí vlny a je tak vynikajícím izolátorem. Navíc se i lehce tvaruje – snadno se přizpůsobí otvoru.
 
Vhodné jsou doplňky
Pokud si pořizujete střešní okno, je důležité si uvědomit, že v zimě, během slunných dnů, zasklením střešního okna proniká sluneční záření. Teplo je absorbováno předměty uvnitř interiéru a zůstává v místnosti, protože není propouštěno ven přes zasklení s nízkoemisní vrstvou. V létě je ale nutno tomuto nežád
 oucímu efektu zabránit. Vhodné je tedy okno doplnit  vnějšími doplňky (markýzy nebo rolety).
 
Co více?
Vhodným doplňkem pro váš dům mohou být i solární kolektory, které absorbují sluneční záření a přeměňují je na teplo. Kolektory FAKRO jsou zapouštěny do plochy střechy a to zvyšuje jejich izol ační vlastnosti. Navíc kolektory tohoto typu mohou být systémově spojovány se střešními okny, díky čemuž splynou s tělem střechy.
 
Více se dozvíte na www.fakro.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *