Vlhkost v interiéru je všude. A zbavit se jí není lehké

Pokud vaší domácnost trápí problémy s vlhnutím interiéru, určitě je třeba tuto situaci začít co nejdříve řešit. Vlhký vzduch má za následky vznik plísní, hub a bakterií. Ani jednu z těchto věcí v domácnosti nechceme. Při boji s vlhkostí je třeba pravidelně a intenzivně snižovat vlhkost vzduchu v interiéru.
  
Důležité je přivádět dovnitř vzduch s menším obsahem vlhkosti
Vzduch z exteriéru má mnohem koncentraci vlhkosti, než vzduch z domácnosti. V domácnosti je totiž mnoho zdrojů vlhka, které koncentraci vlhka ve vzduchu značně zvyšují. Vlhkost vzniká vařením, koupáním, ale i běžnými činnostmi, jako je umývání nádobí, vytírání nebo zalévání květin. Toto jsou všechno příčiny vlhnutí domácností. Čerstvý vzduch zvenčí dokáže sice snížit vlhkost vzduchu v místnosti, ale zároveň velmi výrazně sníží i teplotu. K tomu dochází, když se větrá okny. Můžete větrat ovšem i jiným způsobem, při kterém k tepelným únikům nedochází.
  
Solární ventilace větrají a nepouštějí dovnitř zimu
solární ventilaceSolární ventilace od společnosti PAVLŮ-Complex, s.r.o. jsou ideálním prostředkem větrání domácností, aniž by docházelo k tepelným ztrátám. Vzduch, který putuje do místnosti zvenčí se nejprve v solárním panelu ohřeje. Do místnosti tedy putuje čerstvý vzduch, který ji neochladí, ale sníží vlhkost vzduchu v místnosti. Solární panely SolHeat dokonce dokáží vlhký vzduch z místnosti odsávat. Odsáván je do solárního panelu, kde se znovu ohřeje, je zbaven většiny vlhkosti a je vpouštěn znovu do interiéru.  místnost se tak dá bez nákladů ohřívat. Celé zařízení funguje na solární energii a jeho provozní náklady jsou tedy nulové.
 
Kompletní informace najdete na www.solarnipanely.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *