Super termoizolační půdní schody už nejsou jen science-fiction ale realitou

pudni-schody-ltk-280-thermo-skladaci-zateplene-ks-original
Půdní schody jsou nepostradatelnou pomůckou v mnoha rodinných domech. Využívají se k vytvoření pohodlného a snadného přístupu do podkroví, na které je třeba chodit jen občas. Konstrukce schodů a jejich kvalita jsou již dlouhodobě na vysoké úrovni. Samozřejmě jen u kvalitních výrobců. Termoizolační nároky na nové rodinné domy se ale neustále zvyšují. Půdní schody až donedávna nebyly schopny tyto nároky naplno splnit. Nyní se ale situace mění, protože na trhu jsou již Super termoizolační půdní schody.
 
S novinkou přichází společnost Fakro
Tuto novinku ve svém sortimentu jako první přináší na náš trh společnost Fakro. Ta se přímo specializuje na výrobu a vývoj střešních oken a půdních schodů. Právě v oblasti půdních schodů docházelo k velkým tepelným únikům, protože jejich vlastnosti nebyly takové, aby dokázaly teplu zabránit v úniku. Z důvodů neustále se zvyšujících nároků na tepelně-izolační vlastnosti budou se rozhodla vytvořit unikátní Super termoizolační půdní schody LWT. Jsou určeny pro snadný a bezpečný vstup do neobytného podkroví. Jejich nejlepší vlastností je ovšem dokonalý součinitel prostupu tepla. Ten je na úrovni U=0,51 W/m2K. Půdní schody mohou být tedy využívány v energeticky úsporných typech budov bez obav o tepelné ztráty.
 
pudni-schody-ltk-280-thermo-skladaci-zateplene-ks-original
 
Jaké inovace jsou na schodech provedeny?
Půdní schody LWT jsou ve svém oboru opravdu unikátní zejména technologií výroby a využitých materiálů. Poklop schodů je vyplněný výhradně termoizolačním materiálem. Skříň schodů je opatřena trojnásobným těsněním, které je při zavření přitlačeno k příklopu. Utěsnění je tedy maximální. Při otevírání poklopu je celý pohyb zajištěn inovativními panty, které spojují žebřík se skříní. Žebřík je odsunut od poklopu, takže je na něj možné položit celé chodidlo bez omezení. Díky nevelké hmotnosti a inovativnímu způsobu uchycení poklopu na tzv. klik si s montáží schodů hravě poradí jedna osoba. To jsou jen základní výhody Super termoizolačních půdních schodů LWT.
 
Kompletní informace se dozvíte na www.fakro.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *