Není zelená střecha jako Zelená střecha

animace 2
Pod pojmem „zelená střecha“ si každý z nás může vybavit něco jiného. Někteří z nás mohou být při vyslovení tohoto názvu vyděšení a jiní naopak ohromení. Pojem zelená střecha je totiž dvojsmyslný. První varianta totiž může znamenat starou střechu, kde je střešní krytina porostlá vrstvou mechu a rzi. Tato střecha měla původně mít jinou barvu, ale působení času a malá údržba z ní udělali zelenou. Druhou možností je, že zelený porost na střechách rodinných domů je cílený a vyhledávaný.
 
Zelené střechy jsou v současnosti velmi populární
Samozřejmě, že nyní je řeč o zelených střechách, které mají jako střešní krytinu zelený porost cíleně. V současnosti jsou totiž zelené střechy velmi oblíbeným prvkem na moderní novostavby rodinných domů. Dodají stavbám skvělý vzhled. A ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, pro stavbu mají zelené střechy také spoustu pozitivních vlastností.
 
Jaké přínosy mají zelené střechy?
Představíme si stručný popis zelených střech. Nároky na tepelnou a zvukovou izolaci střešních krytin se v posledních letech neustále zvyšují. Zelené střechy v tomto ohledu nijak nezaostávají. Porost zelených střech je vynikajícím tepelným i zvukovým izolantem. Díky němu nedochází k přehřívání podkrovních prostor v létě a v zimě naopak střechou neuniká teplo z objektů. Zelené střechy jsou považovány za nehořlavé, jsou estetické na pohled a mají téměř neomezenou životnost. Ovšem všechny tyto přednosti platí pouze v případě, že je zelená střecha odborně vytvořena.
 
animace 2
 
Specialistou na našem trhu je Hizol s.r.o.
Na realizaci zelených střech se na našem trhu příliš firem nespecializuje. Pokud ano, jen málo z nich má s tímto druhem realizace dostatečné zkušenosti. Pokládka a realizace zelených střech je velmi odbornou činností, při které jsou zapotřebí zkušenosti i kvalitní materiály. Obojí může firma Hizol s.r.o. nabídnout. V oblasti realizace zelených střech má dlouholeté zkušenosti a celý proces provádí za použití kvalitních materiálů a technologií.
 
Kompletní informace najdete na www.hizol.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *