Terasa bez hydroizolace – je to risk nebo pošetilost?

Při výstavbě jakéhokoliv objektu se musí myslet na jeho používání a na dlouhodobý vliv klimatických podmínek. Voda, vítr i UV záření postupem času nekvalitní materiály znehodnocují a zkracují jim životnost. Pokud plánujete výstavbu terasy nebo jen pergoly, zahradního domku či altánu, vždy se musí zohlednit i hydroizolace od profesionální společnosti, která má za svou činností značné reference. V této oblasti se nevyplatí dělat žádné kompromisy. Raději si připlaťte, jelikož není nic nepříjemnějšího, než když se musí dokonané dílo po letech nákladně opravovat z důvodu nekvalitní hydroizolace. Stejně tak je důležitá i hydroizolace balkónů, kde se prostory do kontaktu s vodou a vlhkem dostávají rovněž velice často.

Proč se vůbec hydroizolace terasy provádí

Hydroizolace terasy je tou nejdůležitější stavební součástí celé výstavby. Bez tohoto prvku by se majitel ze svého posezení příliš dlouho neradoval. Pro hydroizolaci je nejlepší se rozhodnout rovnou při výstavbě samotné terasy či dalších objektů. Rovněž se dá doplnit až při případné rekonstrukci. Pokud jsou navíc pod terasou sklepní prostor, je hydroizolace o to více důležitá.

Taková situace si žádá kvalitní materiál v podobě speciální fólie s osvědčenou historií o tloušťce 1,5 mm. V naší republice figuruje zkušená společnost Hizol, která poskytuje výhradně profesionální služby s dlouhodobou spokojeností. Stačí zavolat a domluvit se na dalším postupu ve zcela nezávazném rozhovoru.

Jaký materiál se pro hydroizolaci používá

Pro kvalitní hydroizolaci terasy prováděnou společností Hizol se používá zejména špičkové materiály těch nejlepších kvalit. Všechny použité materiály odpovídají náročným požadavkům platných technických norem. Právě díky zodpovědnému přístupu k samotnému výkonu stavební práce majitel získá voděodolnou terasu na několik let dopředu. Stejně tak je fólie chráněná vůči UV záření. Životnost je uváděna na 10 let, ale praxe již ukázala, že vydrží i dvacet pět let.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *