Co dát pod vinylovou podlahu?

Vinylová podlaha je v současné době oblíbeným a velice žádaným typem podlahové krytiny. Výrobek spojený s vysokou odolností a věrohodností barevného podání. Příjemná je i minimální tloušťka pohybující se kolem 2 mm, pakliže volíte lepené pásy.
Tento fakt s sebou však přináší vyšší požadavky na kvalitu vhodně připraveného podkladu.

Dokonalé zbroušení podlahy

Toho je samozřejmě docíleno broušením za pomoci speciální kotoučové brusky. V okamžiku, kdy je dosaženo maximální roviny, je nutné provést důkladné odsátí všeho prachu z této činnosti. Aby byla u „narušené“ podlahy zvýšena pevnost, rovinatost a hladkost, je ideální aplikovat ještě speciální samonivelační stěrku. Teprve poté je možné přistoupit k pokládce.

Myslete na to, že jakýkoliv výstupek nebo dolík se v tenké tloušťce vinylové podlahy promítne do povrchu.

Promyšlený způsob pokládky

Nežli dojde k lepení jednotlivých dílců vinylové podlahy, je zapotřebí provést následující.

  • Nechat lamely dostatečnou dobu aklimatizovat, minimálně 24 hodin
  • Teplota v místnosti 18 – 24°C
  • Teplota podkladu 18 – 20°C
  • V případě výskytu podlahové topení je nutné, aby bylo vypnuté

Následně dochází k nanesení tenké vrstvy lepidla na podlahu a celou plochu vinylového dílce. Po spojení je vhodné očistit vytlačené lepidlo a po určitém úseku provést důkladné zatížení. To se provádí za pomoci speciálních válců a válečků nejrůznějších velikostí. Hmotnost takového válce by měla být alespoň 50 Kg.

Pokládka vinylové podlahy se zámky

Rozhodnete-li se zvolit model vinylové podlahy se zámky (tzv. click systém), postupujete stejně, jako při montáži klasické plovoucí podlahy.

Nejprve srovnáte povrch, položíte speciální izolační vrstvu pro snížení kročejového hluku (určenou výrobcem vinylu!), pohlídáte si dilatační spáry a instalujete vinylovou podlahu se zámky.

Ať už vyberte jakoukoliv z výše uvedených variant, vždy lpěte na rovinatosti povrchu a jeho velkém tlakovém zatížení.

Pro výběr té pravé podlahy, koberce a příslušenství k pokládce podlahových krytin se obraťte na naše podlahové studio Supellex s pobočkami v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Velké Bíteši.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *