Uhelná krize? Ne s kotlem, který umí spalovat i dřevěné pelety

Současná krize v hornickém průmyslu se už začíná projevovat na trhu s kotly určenými pro pevná paliva. Lidé se bojí, aby za pár let měli vůbec čím topit. Společnost OPOP proto přišla na trh s nejnovější modelem automatického kotle, který si poradí s uhlím i dřevěnými peletami.

Kdo je připraven, není překvapen, říká známé heslo, které by neměli podceňovat ani uživatelé kotlů na tuhá paliva. Pokud plánujete pořídit nový kotel, měli byste vědět, že situace na trhu s hnědým uhlím není příliš růžová. Vláda ČR totiž zamítla prolomení limitů v dole ČSA, který je největším dodavatelem hnědého uhlí s označením ořech 2. Toto uhlí je mnohem levnější a výhřevnější než konkurenční Bílinské. Jakmile dojde k přerušení jeho dodávky, mohou majitelé kotlů na hnědé uhlí splakat nad výdělkem.

 Automatické kotle na uhlí a pelety H824-AP OPOP


Řešením jsou nejnovější automatické kotle na uhlí a pelety H824-AP, které patří do rodiny kotlů proslulých svou komfortní obsluhou vysokou účinností. Kromě hnědého uhlí ořech 2 si poradí i s dřevěnými peletami o průměru 6-8 mm a to téměř bez vnějšího zásahu.


Jak během topné sezóny uspořit náklady i čas

Vytápění pevnými palivy patří dlouhodobě mezi nejlevnější způsoby zajištění tepla pro domácnosti. Uvádí se, že oproti vytápění plynem lze ušetřit až 60% nákladů a při přechodu z elektřiny až 75% nákladů. Automatické kotle dokáží díky vysoké účinnosti pohybující se okolo 93% zvýšit tato čísla ještě výrazněji a navíc šetři i váš čas. Věděli jste, že každou zimu ztratíte ručním přikládáním až 120 hodin svého času?

 

Vytápění pevnými palivy šetři čas i energii, freeimages.com


Automatické kotle na uhlí a pelety H824-AP dokáží díky velkorysému zásobníku vyhřívat váš byt či dům i několik dní bez vnějšího zásahu. Ekvitermní řízení na základě venkovní teploty samo navolí optimální množství paliva i četnost přikládání. Ovládání řídící jednotky je snadné a lze ho uskutečnit i přes pokojový termostat, GSM modul nebo internetový modul. Po vánoční dovolené se tedy nemusíte vracet do nepříjemně studeného bytu, stačí několik hodin předem kotel na dálku zapnout nebo ho během celé doby vaší nepřítomnosti nechat lehce temperovat.

Designéři firmy OPOP mysleli i na malé kotelny v satelitních domcích. Celý půdorys automatického kotle na uhlí a pelety H824-AP lze vtěsnat na 0,9 m2 a výhodné je i variabilní umístění zásobníku (z levé i pravé strany).

Na kotel je možné čerpat i oblíbené kotlíkové dotace, které díky důrazu na funkční eko-design mohou dosáhnout až 75% z pořizovací ceny.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *