Víme, kdy volat instalatéra, pokud se vám ucpe dřez

Dřez, ale i umyvadlo je naprosto běžnou součástí každé domácnosti. Bez většího povšimnutí je využíváme k pravidelné denní očistě nádobí nebo hygieně. Jejich důležitost vnímáme jen zřídka, tedy až do té chvíle, než se objeví problémy s odtékající vodou. Ucpaný odpad dokáže nepříjemně ovlivnit chod celé domácnosti a navíc může po nějakém čase přehlížení i zapáchat. Jakmile se objeví snížená intenzita běžného odtoku vody, zpozorněte!

Instalatér si s takovým problémem samozřejmě rychle poradí , ale třeba jde o snadno odstranitelný problém. Ještě před tím, než zavoláte o pomoc odborníkům, vyzkoušejte pár jednoduchých triků.

 

Se zvonem je instalatér každý

Gumový zvon by měl být první pomůckou, kterou se pokusíte vzniklý problém odstranit. Napusťte do zašpuntovaného umyvadla vodu a ucpěte přepad mokrým hadrem. Po odšpuntování přiložte zvon a s pomocí podtlaku se pokuste trubky zprůchodnit.

 

Nezapomeňte na sifon

Práce se zvonem nepřinesla žádné výsledky? Nevadí, vezměte si kbelík postavte ho pod sifon. Ten opatrně rozeberte a zkontrolujte těsnění. Následně ručně vyberte veškeré nahromaděné nečistoty, které rovněž mohou stát za celkovým ucpáním.

 

Vyzkoušejte chemii

Klienty populární metoda spočívá v použití chemie. Tu stačí nasypat nebo nalít do odpadu, následně zalít horkou vodou a nechat působit. Tento způsob je prakticky bez práce a v mnohých případech může přinést pozitivní výsledky. Pozor si dávejte u staršího potrubí z PVC, které může vlivem horké vody a chemické reakce popraskat. K této práci doporučujeme používat ochranné brýle.

 

Kdo nechce chemii, může zvolit eko cestu

Pro ekologicky založené občany se na trhu objevují aktivátory septiků nebo enzymatické čističe. Substanci k vyčištění odpadů si připravíte i z jedlé sody, kypřícího prášku a soli v kombinaci s octem a horkou vodou.

 

Profesionální čištění odpadů

Čištění odpadů svépomocí nemusí přinést žádný efekt. Pokud vám zvon nepomohl a demontáž sifonu nic neodhalila, bude třeba přistoupit k trochu razantnější metodě. Instalatér Praha 2 vám pomůže v místech, kam se sami nedostanete a s naprostou jistotou objeví i ohnisko problému. Ucpané místo zprůchodní a poradí, jak danému problému předcházet.

Instalatérské práce přicházejí na řadu ve chvíli, kdy vám klasické postupy nepomohou. Zkušenosti instalatérů jsou při hledání ucpaného místa k nezaplacení.

 

Profesionální čištění odpadů Praha 2 vám poskytne Rastislav Žák a jeho kolegové.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *