Vinylové tapety rozzáří váš domov

Pokud jste se právě pustili do rekonstrukce vašeho domova a hledáte odolné tapety, sáhněte po vinylových.

 

Proč vinylové tapety?

Vinylové tapety jsou zlatou střední cestu mezi „obyčejnými“ papírovými tapetami a luxusnějšími, ale zároveň i dražšími, vliesovými tapetami. Největší výhoda vinylových tapet spočívá v jejich složení. Jsou vyrobeny z plastu, přičemž zadní strana může být buď z papíru nebo z vliesu. Díky tomu nejsou náročné na údržbu a jejich životnost je 10 až 15 let. Výhodou je i to, že dokážou zakrýt menší praskliny v původním povrchu.

    

   zdroj: topDECO.cz, kolekce Mahlia         zdroj: topDECO, kolekcia Monsoon

 

Jak vinylové tapety aplikovat?

Aplikace vinylových tapet je relativně jednoduchá. Prvně je třeba tapetu rozmotat a zkontrolovat, zda není poškozená nebo ohnutá. Potom natřete vnitřní stranu tapety lepidlem a nechte přibližně 5 minut provlhčit (provlhčení není nutné u tapet se zadní stranou z vliesu) a lepení může začít. Tapetu lepte pomalu a už nalepené části postupně vyrovnávejte. V opačném případě riskujete nehezké vzduchové bubliny a pokažený estetický zážitek.zdroj: topDECO.cz, výrobce Sirpi, kolekce Murogro Classic

Pokud chcete, aby vám domov zdobily luxusní tapety, máte dvě možnosti. Vyberte si z nabídky exkluzivnějších vzorů vinylových tapet nebo sáhněte po vliesových tapetách. Jejich aplikace je jednodušší, ale jsou dražší.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *