Víte, jaké tepelné čerpadlo si pořídit?

Tepelná čerpadla Prahadnes představují velice ekologický a nepříliš nákladný způsob, jak si zatopit či ohřát v domácnosti vodu. Využijete je zejména jako alternativní zdroj vytápění či ohřevu vody. Pokud sáhnete po kvalitním čerpadlu, například od prověřených značek jako jsou Toshiba nebo Sinclair, na svém rozpočtu velmi snadno poznáte sporu nákladů a návratnost této vaší investice bude velmi rychlá. Nezáleží dokonce ani na tom, zdali stavíte dům nový nebo chcete čerpadlo umístit do staršího objektu. Nyní se přesuňme k tomu, jaké druhy tepelných čerpadel existují a který bude pro vás tím ideálním.

 

Chcete topit pomocí vzduchu…

Existují dva základní způsoby, kterými pomocí tepelných čerpadel přivést teplo do svého domu. Tepelná čerpadla vzduch vzduch pracují na podobném principu jako klimatizace. Jednoduše řečeno, takové čerpadlo načerpá vzduch zvenčí (přes výparník), který skrze čerpadlo následně putuje do vnitřního prostoru vašeho obydlí. Jde o ekonomický výhodný a zároveň vysoce ekologický způsob získávání tepla. Pořizovací náklady zde nesahají do nějakých závratných výšin a vyhnete se i složitým stavebním úpravám, do stávající stavby není třeba nijak výrazně zasahovat.

 

…či vody?

Druhý způsob využívá k ohřevu vzduchu uvnitř místnosti vodu. Budete k němu potřebovat zásobník (bojler). I přesto, že je vhodné umístit jej do sklepa, garáže, kotelny apod., nezabírá zbytečně moc prostoru. Venkovní jednotka tepelného čerpadla vzduch voda Toshiba vhání vzduch do vnitřní jednotky, která ohřeje vodu, a ta už (například pomocí podlahového topení) tvoří ono finální teplo, jehož chcete docílit. Opět se zde můžeme bavit o ekonomické výhodnosti, oproti například elektrickým topidlům či přímotopům, které se rovněž často používají jako alternativní zdroj vytápění, vynaložíte zhruba třetinové náklady. Potěší i velmi tichý chod celého zařízení.

 

Při výběru se zaměřte na osvědčenou kvalitu

Tepelné čerpadlo představuje určitou investici, měli byste si tak dát pozor, abyste vybrali spolehlivě a kvalitně. Tepelná čerpadla vzduch voda Sinclair nebo tepelná čerpadla vzduch vzduch Toshiba takový výběr zaručují. Společnost KSK, která vám kromě dodávky zajistí i odbornou montáž a pravidelný servis tepelných čerpadel, s těmito značkami dlouhodobě obchoduje a nespočetněkrát si prověřila jejich kvalitu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *