Vrácení života starému koberci pomocí strojového čištění

Nejsem žádný uklízecí maniak, ale zjistil jsem, že pozvat si občas na čištění koberce odborníka má něco do sebe. Slavili jsme s manželkou 10. výročí svatby. Chtěl jsem ji překvapit něčím neobvyklým. Chtěl jsem, aby to byla na jedné straně věc praktická, která by ji dlouho těšila, ale chtěl jsem do dárku zapojit i sentimentální podtext.

 

Dlouho jsem si lámal hlavu, až mě napadlo nechat specialisty vyčistit náš koberec z obývacího pokoje. Byl to dar od manželčiných rodičů k naší svatbě. Ještě dnes si vzpomínám na radost, kterou u manželky vyvolal, když ho uviděla.

 

Je to nádherný vzorovaný koberec s dlouhým vlasem, kdysi krásně hebký a zářivý, dnes už zašlejší a matnější. Říkal jsem si, že by bylo pěkné zkusit ho znovu oživit, dodat mu správným vyčištěním zase trošku jiskry.

 

Na internetu jsem objevil několik firem, které se čištěním koberců zabývají. Pár jsem jich obvolal, ale většinou nebyli schopni zajistit čištění v době, kdy manželka nebude doma. Až mě nakonec příjemně překvapil A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Brno. Nebyl pro ně problém přijet, v jakýkoli mnou preferovaný čas. Jejich hodnocení na internetu bylo hodně příznivé, zvolil jsem tedy je.

 

Koberec nám dali opravdu do pucu. Seznámili mě se strojovou metodou čištění, která má dvě fáze. V první pomocí kartáčů zavedli do koberce přípravek, který koberec vyčistí a provoní. V druhé použili vysavač, který všechno dokonale vysál. Poradili mi, že mohu životnost svého koberce prodloužit, jestliže budu strojové čištění koberce aplikovat častěji. Čekat dalších 10 let by se asi nevyplatilo.

 

Výsledek čištění mě i manželku uchvátil, koberec opravdu znovu ožil a zdá se být mnohem načechranější. Služby firmy A SERVIS pravděpodobně využijeme opět.

 

 

Čistá okna, ošetřená impregnací, šetří okna a naši kapsu

 

Než jsem kontaktovala společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o.mytí oken, čištění fasád, výškové práce Brno, tak jsem vůbec netušila, že existuje nějaké ošetření oken a výloh – impregnace.

 

 

 

Kadeřnictví, kde pracuji, si v pravidelných intervalech nechává mýt okna a výlohy, které jsou po umytí ještě ošetřeny impregnací. Pracovník společnosti nám vysvětlil vše o této technologii, která má samočisticí účinek. Na takto ošetřeném povrchu se voda a špína shlukují do kuliček a proud vzduchu je odvalí ze skla. Výlohy a okna se proto nemusí tak často mýt a tím se sníží náklady na údržbu a samozřejmě se prodlouží životnost oken.

 

Jelikož jsem byla přesvědčena o dobře odváděné práci od společnosti A SERVIS, vyjednala jsem si jejich službu, mytí oken, pro svou babičku, která žije sama, já za ni jezdím velice málo a ona na svou práci už nestačí. Nejdříve se bránila mé nabídce, ale pak svolila.

Pokradmu sledovala práci pracovníků firmy a stále se vyptávala. Chtěla znát vše. A tak ji museli vysvětlit, proč okna po umytí nevyleští klasickými okenními přípravky, tak jak byla zvyklá.

 

Pán ji ochotně vysvětlil, že používaná leštidla zanechávají šmouhy a přitahují nečistoty a prach. A proto okna leští pouze suchou plenou, je to sice náročnější práce, ale výsledek je perfektní, že to pozná sama a bude určitě spokojená. Nakonec okenní tabule ošetřili impregnací, aby omezili znečištění a okna zůstala čistá na delší dobu i po dešti. 

 

Jak jsem předpokládala, byla babička velice spokojená. Na příští mytí oken čekala s mísou vynikajících buchet a kávičkou, na pána, který ji s trpělivostí vysvětlil vše, co uspokojilo její zvědavost.  

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *