Výběr saunovacích doplňků krok za krokem

Jak ještě vylepšit zážitek ze sauny? Doveďte saunovací rituál s vhodnými doplňky k dokonalosti.

 

Pomůcky, které saunování pozvednou na opravdový zážitek

Během saunování se z těla dostávají škodlivé látky. Abyste ulevili i pokožce, využijte peelingové houby a soli. Čistí povrch kůže a přináší tak pocit lehkosti a svěžesti. Kartáče, kterými peeling nanesete, zase napomáhají odstranění celulitidy.

Nejlepší masážní kartáč je oboustranný. Z jedné strany má štětiny, které slouží k odstranění nečistot z pokožky. Na druhé straně jsou dřevěné výstupky pokryté gumou, které masírují tělo.

Po masáži si dopřejte vůni přírody s aroma látkami, které provoní saunu a povzbudí organismus. Vonné esence fungují jako aromaterapie – zlepší vám náladu.

Dalším pomocníkem v sauně jsou březové metličky. Šlehání prokrvuje kůži, dochází tak k většímu pocení.

 

3 nejužitečnější doplňky do sauny

Tradiční rituál představuje polévání rozžhavených kamenů naběračkou. Ve finské sauně je při vysoké teplotě nízká vlhkost. Pára, která vzniká při polití kamenů, ji zvýší a v sauně se tak lépe dýchá.

Jak dlouho zůstat v sauně? Ideální saunovací cyklus vám ohlídají hodiny a teploměr. Doporučená délka se pohybuje mezi 10 až 15 minutami. O čas se starají klasické přesýpací hodiny. Aby docházelo k regeneraci těla, měla by se teplota pohybovat okolo 80 až 100 °C. Zkušení saunéři si ale užívají i pocení ve 120 °C. Proto vybírejte teploměr do sauny, který je odolný proti vysoké teplotě a vlhkosti.

 

Vybavení ochlazoven a odpočíváren

Správné saunování se neobejde bez ochlazovny. Až vyjdete ze sauny, skočte si do ochlazovacího bazénku nebo si stoupněte pod vědro a polijte ledovou vodou – střídání tepla a zimy je základ fungování finské sauny.


V saunách nejčastěji narazíme na dřevěná vědra. Na trhu jsou dostání i vědra měděná, nerezová či hliníková.

Intenzivní ohřátí a prudké ochlazení těla představuje pro organismus určitou zátěž, proto si po každém takovémto saunovacím rituálu dopřejte relax na odpočinkovém lehátku. Odpočívejte alespoň tolik času, kolik jste strávili v sauně.

Sauna a saunovací doplňky tvoří nerozlučné duo. Česká firma SaunaSystem se stavbou saun a prodejem příslušenství zabývá už 15 let.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *