Technologie SIP udává nový směr ve výstavbě úsporných domů

Každým rokem se dodavatelé staveb snaží přijít s důmyslnějšími systémy poskytující výhodnější a úspornější bydlení pro celé rodiny. Snaží se tak stavebnímu průmyslu přinést zajímavější metody výstavby se zkrácenou časovou náročností za současných nižších výdajů.

Klasické zděné domy jsou v porovnání s těmito alternativy hodně zastíněné a lidé si začínají uvědomovat nepostradatelné výhody dalších možností. Ze současného hlediska se do silného popředí zájmu širší veřejnosti dostávají montované domy ze SIP panelů.

 

Co je systém SIP panelů?

Montované domy ze SIP panelů jsou díky své konstrukci snadnější na výstavbu rodinných domů, proto se zde setkáváme se sníženou časovou náročností. Systém SIP technologie je ve své podstatě montovaná dřevostavba splňující i ty nejnáročnější požadavky na životnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům. Má skvělé tepelně technické, akustické i statické vlastnosti. Odborníci odhadují celkovou životnost na více jak 100 let.

Kromě toho získáte stavbu se snadnějším přístupem k pozdější rekonstrukci. Usnadněn je i rozvod vody, elektriky či pozdější úprava stávající dispozice. Všechny zásahy nemají tak velký zásah a ovlivnění do chodu domácnosti jako rekonstrukce či přestavba příček ve zděném domu.

Montované domy ze SIP panelů s levnějším provozem

Montované domy ze SIP panelů jsou klasifikovány jako nízkoenergetické stavby vhodné do extrémních teplotních podmínek. Domy jsou poskytovány s kvalitními okny s izolačním trojsklem, solárními panely, rekuperací i tepelným čerpadlem.

Díky těmto skutečnostem se nízkoenergetické nálepky dosahuje velmi snadno. Výstavba takového domu nezabere více jak 8 až 12 týdnů a dokonce stojí o 20 % méně v porovnání s klasickou zděnou stavbou.

Zájemce o montovaný dům ze SIP panelů může oslovit prověřenou společnost Hobbytec.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *