Vybíráme podlahu do obývacího pokoje

thumbnail-673375-fatraclick-dub-pisecny
Obývací pokoj je v každém bytě nebo rodinném domě především reprezentativní místností. Právě zde trávíme nejvíce času, zveme sem návštěvy či jen tak relaxujeme. Podlahy obecně musí odolávat velké zátěži, na druhou stranu také udávat styl celé místnosti a ladit s ostatním vybavením. Jak tedy správně vybrat podlahu do obývacího pokoje?
 
Jaké parametry musí splňovat?
Při výběru podlahové krytiny do jakékoliv místnosti, hrají nejdůležitější roli její vlastnosti. Různé místnosti mají na podlahu různé požadavky. Jinak tomu není ani u podlah v obývacím pokoji. Důraz je kladen především na odolnost proti opotřebení, kdy si podlahy musí udržet svou krásu a skvělý vzhled dlouhodobě. Neméně důležitá je i snadná údržba či dobrý zvukový a teplotní vjem podlahy.
 
thumbnail-673375-fatraclick-dub-pisecny
 
Jaké druhy podlah se tedy hodí?
V současnosti se příliš nedoporučuje užití celoplošných koberců, a to především z důvodu nevhodnosti pro alergiky. Ideální volbou jsou tedy hladké podlahové materiály, jako například vinylové či laminátové podlahy. Na ně je pak možné využití kusových koberců v některých částech obývacích pokojů. Laminát je sice velmi odolný vůči mechanickému poškození i UV záření, ale také se vyznačuje poměrně vysokým kročejovým hlukem a faktem, že nosná vrstva laminátu obsahuje dřevěná vlákna, takže je tato podlaha citlivější na vlhkost. Oblíbený vinyl si vzal od každého to nejlepší. Je vysoce odolný a zároveň teplý a měkký na dotek. Vyžaduje minimální nároky na údržbu a úklid a je odolný vůči bakteriím.
 
Vinylová plovoucí podlaha FatraClick
Plovoucí vinylová podlaha FatraClick je pro obývací pokoje ideálním řešením. Tato podlaha je vybavena patentovaným Uniclic systémem pro pokládku. Ta je jednoduchá, přesná a po položení je podlaha okamžitě připravena pro zatížení. Konstrukční řešení spojuje výhody vinylových a plovoucích podlah. Na povrchu jsou podlahy FatraClick opatřeny PUR ochrannou vrstvou, odolnost proti poškození a vlhkosti zajišťuje HDF vrstva a tepelnou a zvukovou izolaci potom spodní korková vrstva.
 
Kompletní nabídku podlah z Fatry najdete na www.fatrafloor.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *